כללי

פריקת מכולות

כאשר עסק או רשת חנויות מייבאים סחורה מחו"ל, הסחורה מגיעה לארץ במכולות. מי יפרק את המכולות? לשם כך, מזמינים בעלי העסקים צוות מיוחד מחברות אשר מספקות קבלני שירות. הצוות מעמיס את המכולות מהנמל, ומוביל אל היעד. בעת פריקת המכולה, משנע צוות הפורקים את הארגזים מהמכולה אל המחסן. כאשר פריקת המכולה תיעשה באתר בנייה, ישנע צוות הפורקים את תכולת המכולה ברחבי השטח. 

מי מוביל את המכולות אל היעד?

למעשה, הפריקה של המכולה, איננה השלב הראשון בטיפול בסחורה המגיעה. כאשר המכולות מגיעות לארץ, יש צורך בצוות מיומן שיעלה את המכולות על רכב ההובלה. חלק מהעסקים המזמינים סחורה מחו"ל, שוכרים חברת הובלה אך ורק עבור הובלת המכולה, אך צוות עובדים של גוף אחר, יטפל בשלבים האחרים של פריקת מכולות. מנהלים רבים, מעדיפים שצוות מקצועי אחד יטפל בכל שלבי הבאת הסחורה מהנמל אל המדפים. הצוות יעלה את המכולות אל רכבי ההובלה, יפרוק את הארגזים מהמכולות אל המחסן, ויסדר את המוצרים במדפים. לפעמים, יישאר הצוות שפרק את המכולה למשימות נוספות, כמו גיור מוצרים, וליקוט מוצרים. 

מדוע ישנם מנהלים המעדיפים להעסיק צוות אחד חיצוני לטיפול בסחורה?

במהלך הטיפול בסחורה המגיעה, ישנם משימות רבות מזדמנות, אך לא קבועות. משך הזמן של פריקת הסחורה משתנה, לפי סוג הסחורה. גם המשימות הנוספות של "גיור הסחורה", ו"ליקוט מוצרים" משתנות מעת לעת, ולא תמיד משתלם לבעל העסק להעסיק עובדים קבועים עבורם. העסקת עובדי קבלן לטיפול בסחורה, חוסכת מהמנהל את התחייבות לעובדים קבועים, ואת התשלום על הנפקת תלוש, ותנאים סוציאליים לעובדים המטפלים בסחורה. 

האם עובדים לפריקת מכולות הם גם עובדי מחסן?

רשתות רבות, מפרידות בין הצוות החיצוני הזמני הפורק את המכולות, לבין הצוות הקבוע של העסק, המסדר את הסחורה במחסן. בדרך כלל, תפקיד של עובדי מחסן הוא ארוך טווח, לעומת תפקיד של עובדים לפריקת מכולה, שהוא לטווח קצר בבית העסק. אולם, יהיו תקופות בהם יהיה שיתוף פעולה בין הצוותות, כאשר הצוות הפורק את המכולה, יכניס סחורה חדשה אל המחסן. הצוות המוביל, יביא לצוות המחסן את הארגזים מהמכולה. צוות עובדי המחסן יסדרו את המוצרים במדפים, ויערכו רישום מדויק של המלאי. 

צוות מקצועי של א.ד. שיפר- יפרוק לכם את המכולות!

הגיעו המכולות שלכם אל הנמל? חברת א.ד. שיפר, תשמח לשלוח לכם צוות מקצועי, שיוביל לכם את המכולה אל בית העסק. הצוות שלנו מימון ומקצועי מאוד. אנו נביא לשטח את רכבי ההובלה והשינוע הטובים ביותר. הצוות שלנו יפרוק את תכולת המכולה אל המחסנים. תוכלו להיעזר בצוות שלנו למשימות נוספות הקשורות לסחורה, כמו גיור מוצרים, וליקוט מוצרים. אנו נבצע הערכה של כמות עובדים נדרשת, ונתן הערכת מחיר מדויקת. אנו ממנים על הצוות שלנו, מנהל עבודה מטעמנו, שיפקח בשטח על כל השלבים השונים של הטיפול בסחורה, עד להגעה למדפים. 

זקוקים לעובדים לפריקת מכולות? פנו לא.ד שיפר עוד היום!

אולי גם תאהב