כללי

פעילות גיבוש ליום כיף – איך מגבשים פעילות בצורה נכונה

פעילות גיבוש ליום כיף  – איך מגבשים פעילות בצורה נכונה

לא מעט בעלי עסקים ומנהלים בתוכם, בוחרים לקחת את העובדים שלהם מעת לעת לימי כיף. הרעיון הוא מאוד פשוט, מצד אחד, להודות להם על העבודה הקשה שהם עושים, לא דרך מחמאות מילוליות ולא בהכרח דרך שכר או תגמולים אחרים, מצד שני, בצורה כזו מוציאים את העובדים מהשגרה, מוציאים אותם קצת מהסביבה המוכרת שלהם במשרד אל מקומות אחרים, הרבה יותר מהנים, הרבה יותר כיפיים.

גיבוש ימי כיף לעובדים זה לא דבר של מה בכך. אפשר כמובן לארגן ארוחה טובה במסעדה, אך סביר להניח שנרצה יותר מזה. מעבר לכך, שאפילו ארוחה טובה דורשת התארגנות והתאמה מראש, בוודאי אם מדובר בקבוצה גדולה של עובדים.

במאמר זה נסביר כיצד מארגנים פעילות גיבוש ליום כיף בצורה נכונה, אפקטיבית וחכמה. לפני שאנחנו נציג כמה נקודות בנושא, נסביר שיש כמה היבטים בסיסיים שיכולים לעזור לנו לבחור את הבסיס ליום שכזה.

ראשית, אם מדובר בעסק גדול, אז לא חייבים להוציא את כל העובדים ביום אחד. בשביל שהעסק יוכל לפעול כמו שצריך, אפשר להוציא בכל פעם קבוצה מסוימת של עובדים. בין אם זה מחלקה מסוימת או כל חלוקה אחרת.

שנית, כשבוחרים לארגן יום כיף, הרי שאנחנו צריכים לקחת בחשבון מה המטרה שלו. סביב המטרה אנחנו נוכל לבנות את כל היום הזה בצורה אפקטיבית וטובה. כמובן שעלינו להתייחס גם לשאלה, מה העלויות, ועד כמה אנחנו באמת יכולים לעמוד בהן.

שלישית, חשוב מאוד שאנחנו גם נקשיב לעובדים שלנו, נבחן מה הם רוצים, מה יעשה להם טוב ועד כמה אנחנו יכולים להתאים את יום הכיף לרצונות של רוב העובדים.

כיצד מגבשים פעילויות ליום כיף?

ברמת העיקרון, יצירת פעילויות גיבוש ליום כיף, מן הסתם אמורה להתבסס על הרעיון שכל היום הזה יהיה מהנה, יהיה כיפיי, לא משהו שקשור לעבודה ובכלל לא משהו שיטריח את העובדים שלנו יותר מדי. אנחנו צריכים לספק להם משהו שהם ייהנו במהלכו ויזכרו אותו לטובה, לאחר מכן.

לשם כך, אנחנו צריכים לבחון תחילה, מי הם העובדים, מה האפיונים העיקריים שלהם. יש הבדל בין עובדים צעירים לעובדים מבוגרים, יש הבדל אם מדובר בחברה שמתעסקת, נניח, בעולם הבישול לבין חברה שמתעסקת, נניח, בעולם הספורט האתגרי. מן הסתם, בכל אחת מהחברות אנחנו נמצא מאפיינים אחרים.

אחרי שיצרנו את הבסיס עליו אנחנו נגבש את הפעילויות, הרי שאנחנו צריכים לבחור מקום בו נוכל לבצע אותן. אנחנו יכולים להחליט שזה יהיה בשטח, במקום סגור או במקום ייעודי. כאן חשוב לזכור, שהמקום צריך להיות במרחק סביר ממקום בו העסק יושב. זאת על מנת שהעובדים לא יבזבזו זמן יקר על נסיעות.

כמובן שעלינו לבחור גם את המועד הנכון עבור היום הזה. לא בכל יום יהיה נכון לקחת את העובדים ליום כיף, אם מדובר למשל בפעילויות שטח, מוטב שזה יהיה נניח באביב, לא בחורף כשקר ולא בקיץ כשחם.

עוד נקודה שאנחנו צריכים לחשוב עליה, כיצד משלבים את כל הפעילויות בצורה נכונה, כך שלא יהיה עומס, כך שלא יהיו יותר מדי פעילויות, אלא שהכל יתבצע כמו שצריך, בצורה אפקטיבית ויפה. חשוב גם להכניס בין לבין, ארוחה, קפה, דברים טבעיים וטריוויאליים בימים שכאלה.

נקודה אחרונה, כאמור, חשוב לקבוע מסגרת זמן ברורה אך גמישה, כלומר, מתי אנחנו מגיעים אל המקום ומתי אנחנו מתכוונים לעזוב אותו. כך שהכל יהיה מסודר וברור לכל העובדים.

אולי גם תאהב