כללי

מעבר מגורים לצפון בעקבות הקורונה

אין ספק כי הקורונה היא הדבר המשמעותי ביותר שקרה מזה עשורים בעולם. הקורונה משפיעה על המון תחומים מבריאות ועד חינוך מכלכלה ועד תרבות ולכן זה אך טבעי כי רבים מאתנו עוברים לצפון עקב הקורונה וקונים לדוגמא דירות למכירה בנהריה.

אז מדוע בעצם לעבור לצפון בגלל הקורונה? אם כן יש קושי עצום להישאר בבית בעיר בסגרים ולא לצאת ממנו. לעומת זאת בצפון יש נופים משגעים ובמרחק של חמש דקות מן הבית יש טבע יפהפה. כך אנשים אשר עברו לצפון יכולים ליהנות מן הטבע בסגרים שהיו ויהיו ולכן הצפון הפך לכה פופולרי. לא רק זאת אלא שרבים התחילו לעבוד מן הבית במהלך הקורונה וכך אפשר לגור בצפון ולעבוד בחברת הייטק במרכז, להרוויח יפה וליהנות מכל היתרונות של הצפון המשפיעים על איכות החיים שלנו בצורה עצומה. 

האם כדאי לי לקנות דירה או להשכיר?

אם אתם רוצים לעבור לצפון אתם צריכים להחליט להיכן תעברו מכיוון זה חבל ארץ גדול. מיד לאחר מכן אתם תצטרכו גם להחליט האם לקנות דירה או להשכיר. אם כן אתם אולי לא יודעים זאת אך רוב המחקרים מראים כי שכירות משתלמת יותר מלקיחת משכנתא וקניית דירה.

ובכל זאת מה שהמחקרים הללו לא מראים זה את העובדה כי לקניית דירה מתלווה שקט נפשי מכיוון שאנו יודעים שיש לנו קורת גג ואנו יכולים להשקיע בדירה שלנו כמה שיותר. לכן רבים בישראל בוחרים לקנות דירה חדשה ואם כל כך הרבה אנשים בוחרים במהלך זה זה אך טבעי כי המהלך הזה יהיה משתלם וחכם וזה נתון שלא נמצא בוויכוח.

דירות למכירה בצפון – מה היתרונות?

דיברנו על קניית נכס בצפון ובחרנו להביא כדוגמא את נהריה אשר לדעת רבים היא בין המקומות הטובים ביותר לקניית דירות בצפון. אם אתם מחפשים אחר דירות למכירה בנהריה כדאי לכם לשים לב לדירות השונות שיש בעיר. עליכם לדעת כי נהריה היא בין הערים היפות ביותר בישראל ויש בה חופי ים משגעים.

לא רק זאת אלא שהתשתיות בנהריה שודרגו לאחרונה ויש בה תנופת בנייה גדולה. בנהריה יש מערכת חינוך שנחשבת לטובה מאוד וזו עוד סיבה מדוע כדאי לגור בה. נהריה מהווה גם מרכז עירוני בצפון וכך לא חסר בה דבר. למעשה בנהריה אתם גרים בעיר ונהנים מאווירה כפרית וזה שווה המון.

האם הצפון מתאים לילדים?

עולה השאלה האם כדאי למשפחה עם ילדים לעבור לצפון? התשובה היא שממש כן ושבצפון יש המון דברים לילדים. עצם העובדה כי הילד יכול לצאת לטבע בצפון היא כבר רבת משמעות וכך למעשה הילדים שלכם מתנתקים מן המסכים וזה דבר בעל ערך עצום לכל ילד וכמובן גם לכל הורה והורה וזה משהו שאין במרכז.

אולי גם תאהב