כללי

סנפלינג בצפון – על הדרך האיטית והמהנה להגיע לקרקע

אנחנו שקועים ימים רבים וארוכים בתוך מבנים סגורים. לעיתים רבות מדי אנחנו שוכחים כי אנחנו בהחלט צריכים למצוא הזדמנויות לשבור את ימי השגרה הארוכים על מנת שנוכל ליהנות מהיופי המסמא של הטבע יוצא הדופן במדינת ישראל.

על הדרך, ניתן לשלב ימי כיף וימי טיול רבים ביחד עם פעילות אקסטרים שהפכה בשנים האחרונות לפופולארית במיוחד. מדובר על פעילות אקסטרים יוצאת דופן במסגרתה אתם יכולים ליהנות מהחוויה בה אתם תלויים בין שמיים וארץ תוך שמפעילים מוסמכים, בעזרת ציוד איכותי שומרים עליכם מכל משמר.

אין כל ספק כי צפון הארץ היא היעד המושלם עבור חוויה מהסוג הזה. אל תשכחו כי החוויה מצריכה שימוש בקיר אבן נוח לטיפוס ולגלישה, כזה שאושר על ידי מדינת ישראל כדי לשמור על הבטיחות של כל המבלים בין המצוקים.

היום, במאמר הבא, נסקור את האתרים המתאימים ביותר לפעילות מהסוג הזה בצפון הארץ.

הנקיק השחור בנחל אל על

האתר המתאים ביותר לפעילות של סנפלינג בצפון הוא ללא ספק הרי הגולן. רמת הגולן המכוסה אבני בזלת שנוצקו על האדמה לפני עידן ועידנים, חרוטה בנחלים גדולים היורדים אל הכינרת. אחד הנחלים הגדולים והיפים שבהם הוא נחל אל על הצבוע בשחור ולבן. זאת בגלל שהנחל הוא נחל בו מופיעות אבני בזלת חורות לצד אבני גיר לבנות לחלופין.

הנקיק השחור זו נקודה מושלמת עבור סנפלינג בצפון. לאחר שתהנו מחווית הגלישה תוכלו לשכשך את הרגליים במי המעניינות המתוקים שלמרגלות הנחל.

מערת קשת

בגליל המערבי תוכלו למצוא את מערת קשת. נקודה מעניינת במיוחד מבחינה גיאולוגית אבל מעניינת הרבה יותר עבור חובבי הטיפוס והגלישה. מדובר על נקודה בה אתם יכולים ליהנות מחוויה של גלישה תוך שאתם מביטים מערבה לנוף עוצר נשימה  המתחיל בהרי הגליל ומסתיים בים התיכון.

מדובר על אחת הנקודות היפות בישראל, כזו המומלצת במיוחד עם תחילת עונת האביב הממלאת את הצפון בפריחה משגעת. אם אתם מחפשים אתר עבור סנפלינג בצפון לבני נוער או לצוות המשרד, הרי שזה המקום לכך.

מערת דלתון

גם זו נקודה בגליל המערבית המושלמת עבור סנפלינג בצפון. לאחר הגלישה בקיר שגובהו בין 15 ל- 30 סנטימטרים תוכלו לבקר במערת הנטיפים הטבעית, מערת עלמה הממוקמת בסמוך.

גם במקרה הזה אנחנו ממליצים לצאת לדרך בחודשי האביב בהם הפריחה עוצרת נשימה.

סנפלינג בצפון חוויה מושלמת לימים חמים

מדינת ישראל מוכרת בתור מדינה בה עלולים להגיע ימים חמים במיוחד. היתרון של סנפלינג בצפון הוא שמדובר על פעילות אותה ניתן לקיים גם בימים חמים מאוד. לא היינו ממליצים לקיים אותה בשעות הצהריים החמות במיוחד, אבל בשעות הבוקר תוכלו לבלות וליהנות מהחוויה לחלוטין. כמובן ששווה ללכת לבקר במעיין נחמד מיד לאחר מכן. 

אולי גם תאהב