כללי

כיצד נקדם פרויקט פינוי בינוי בדרך המהירה ביותר

בקצרה, מיזמי פינוי בינוי הם פרויקטים בהם בניינים ישנים נהרסים ותחתיהם נבנים בניינים חדשים. בסוף הפרויקט הדיירים שאכלסו את הבניינים הישנים זוכים בתמורה לדירה חדשה. ואולם, תהליך זה עשוי לארוך זמן רב. 

אמנם חלק מהשלבים בביצוע הפרויקט תלויים ברשויות השונות, כמו  הועדה המחוזית לתכנון ובנייה – ואלו שלבים שקשה לזרז, אולם חלק מהשלבים תלויים ביכולות של מנהלי הפרויקט ובבעלי הדירות לקצרם. 

משרד עורכי דין עמידור המתמחה בתחום הפינוי בינוי מלווה מגוון רחב של פרויקטים ופועלים לקצר את משך התהליך. אז מהם השלבים בהוצאת הפרויקט לפועל וכיצד ניתן לקצר אותו?

שלבים שונים בהם ניתן לזרז את התהליך:

השלב המקדים הוא שלב התארגנות הדיירים. למעשה, פרויקט פינוי בינוי מתחיל פעמים רבות מהתארגנות עצמאית של דיירים לשיפור תנאי חייהם והשאת הרווחה הכלכלית שלהם. יתרה מכך, הוצאתו של הפרויקט לפועל תלויה בהסכמת הדיירים ובמינוי נציגות מטעמם. על כן, התארגנות מגובשת בה כל אחד נרתם לטובת האחר יכולה לנטרל מתחים ולהשפיע לחיוב על משך הזמן שהפרויקט יוצא לפועל. אנו, משרד עורכי דין עמידור נוכל לסייע לכם להתארגן בצורה יעילה.  

בשלב הבא הוא שלב בחירת היזם שיבצע את הפרויקט. גם השלב הזה נתון ברוב המקרים לביצוע של בעלי הדירות ועורכי הדין מטעמם. השלב כולל מספר רב של בדיקות נאותות על היזמים השונים שהציעו הצעות בפרויקט, ועריכת משא ומתן ביניהם לבין נציגות הדיירים ועורכי הדין. 

באמצעות עבודה יעילה ומהירה והתארגנות חזקה של בעלי הדירות, שלב בחירת היזם עשוי להפוך לקל משנדמה ולהתנהל בצורה חלקה שתביא את בעלי הדירות לבחירה נכונה. 

לאחר שלבים אלו, חייו של כל פרויקט מגיעים לשלב האישורים מהרשויות השונות אך בכך לא תמה המלאכה: התנהלות מקצועית ויעילה מול הגופים השונים כגון הרשות המקומית וגופי התכנון המקומיים והמחוזיים עשויה להוות זרז משמעותי להוצאה לפועל של התהליך. בעזרת משרד עורכי דין עמידור אתם יכולים להיות רגועים שהפרויקט מובל בבטחה אל עבר אישור וייצוג מקצועי וענייני בפני הועדות באופן שעשוי לזרז את תהליך אישור הפרויקט. 

כאמור, הסכמת הדיירים היא הכרחית הוצאת הפרויקט לפועל אולם לעיתים היא לא תמיד ניתנת במלואה, ומימוש הפרויקט  מתעכב או עשוי להיכשל. סירובים מעין אלה יכולים לעלות בזמן רב ולעכב את משך הפרויקט. ניהול נכון של סיטואציות שכאלו, בין אם באמצעות נציגות דיירים חזקה ומגובשת ובין אם באמצעים משפטיים מקצועיים יכולה לחסוך זמן רב ולנטרל מוקשים רבים שעלולים לצוץ לאורך הדרך. 

לסיכום, פרויקט פינוי בינוי הנו פרויקט מורכב הדורש יכולות אנושיות ומשפטיות חזקות כדי להביאוט מגדר חזון או משאלת נפש אל עבר מימוש אקטואלי. כך, ליווי משפטי מקצועי יכול לחסוך זמן רב ויקר ולסייע בהגשמת החלום. 

אולי גם תאהב