כללי

שמירה על בריאות ותזונת בעלי החיים שלכם 

שימוש במזון איכותי מהווה מרכיב חשוב בבריאות בעל החיים שלכם. בדומה לבעלים שלהם, גם בעלי החיים זקוקים לאספקת מזון חיונית בשביל לגדול ולהתפתח. למיני בעלי חיים שונים יש צריכות תזונתיות שונות, אך יש להקפיד על תזונה נכונה ודיאטה מאוזנת בקרב כל חיות המחמד. הנה מספר כללים שיעזרו לכם לשמור על בריאות ותזונת חיית המחמד שלכם, ויהפכו את החבר הקטן שלכם לשמח יותר!

האכילו את חיית המחמד במזון מאוזן ומלא

בעלי חיים, בדומה לבני אדם, זקוקים למרכיבים מסוימים הנמצאים במזון על מנת לגדול ולהתפתח. התזונה היא גורם מכריע בהתפתחות התקינה של הגוף ובשמירה על בריאותו, לכן יש לרכוש מזון המכיל בתוכו את הרכיבים התזונתיים הדרושים לחיית המחמד שלכם.

יש לבחור את סוג המזון בהתאם לגיל חיית המחמד. דוגמה לכך, היא ההבדל בין מזון לחתולים לבין מזון  לגורי חתולים. גילם ומבנה גופם של החתולים הבוגרים הוא שונה מגורי החתולים, לכן גם כך יהיה מזונם, כמובן.

האם אפשר לתת לחתולים מזון של בני אדם?

תזונתם של בעלי חיים היא שונה מתזונת בני האדם, זה ידוע. לכן, ישנם מרכיבים מסוימים שאינם מומלצים לתת לחיות המחמד שלנו בזמן  ארוחתנו. אי לכך, האכלת אוכל מהשולחן שלנו אל בעלי החיים היא לא דבר מומלץ בעליל.

יחד עם זאת, אם אינכם יכולים להתאפק וחייבים לפנק את הקטנטן, השתדלו בכל זאת להקפיד על כך שלפחות 80% מהמזון יהיה בכל זאת מזון מסחרי ומאוזן. בנוסף לכך, הקפידו שהמזון יהיה לעיס ושהוא לא יסכן את בעל החיים שלכם בחנק.

הקפידו על כמות נכונה ומינון של מזון

כאשר אנחנו מכינים את ארוחת הצהריים שלנו, אנחנו מקדישים תשומת לב לכמות האוכל שאנחנו מתכוונים לאכול, ומודדים אותה בהתאמה. לרוב, כשמאכילים את חיית המחמד שלנו, אנחנו לא מקדישים יותר מדי תשומת לב לכמות. אחרי הכל, כוס היא כוס לא?  אז זהו, התשובה היא שלא. עלינו להקפיד למדוד את המזון של בעלי החיים שלנו בדיוק כמו שאנחנו מודדים את כמות המזון שלנו.

ממש בדומה לכך, גם כמות השתייה הניתנת לבעלי החיים צריכה להימדד. בדיוק כמונו, גם בעלי החיים לא ירצו להגיע למצב שהם של שתיית יתר או צמא.

הקפידו על תזמון נכון

לעיתים רבות, תזמון האכלת בעל החיים עלול להיות חשוב יותר מסוג המזון אותו הוא אוכל. האכלת בעל החיים בשעה מאוחרת מידי, עלולה להביא למצב בו בעל החיים יעשה את צרכיו בלילה במקום בשעות היום. האכלת בעל החיים בשעות אקראיות ללא קביעת שעות האכלה קבועות, אינה מאפשרת למערכת העיכול להרגיל את עצמה לקצב משלה. בעקבות זה, דבר היכול להוביל לעשיית צרכים בצורה לא מבוקרת.

הקפידו על האכלה בשעות קבועות, תדאגו שחיית המחמד שלכם תתרגל לאכול בשעות שקבעתם לו, ותראו במהרה שעשיית צרכיו של בעל החיים שלכם תהפוך לעניין הרבה פחות מסובך. בהצלחה!

אולי גם תאהב