כללי

תאורה לפינת אוכל – כיצד יוצרים תאורה נכונה

כשאנחנו רוצים להתקין גופי תאורה במקום מסוים בבית, אזי שיש לא מעט פרטים שיכולים להשפיע על הבחירה שלנו. בין אם זה מבחינת הגודל של גוף התאורה, העיצוב וכן הסגנון שלו.

אחת הדוגמאות לכך, זה כל הנושא של תאורה לפינת אוכל. כידוע, עם השנים העיצוב והסגנון של פינות האוכל השתנו, בדיוק כפי שהחשיבות שלהם השתנתה. היום אנחנו יכולים למצוא פינות אוכל מרשימות ומיוחדות, אשר נבדלות אלה מאלה בפרטים שונים, החל מגודל השולחן, החומר ממנו הוא עשוי, העיצוב שלו וכן אלמנטים אחרים שנהוג להציב מסביב לשולחן בצורה כזו או אחרת.

אחד המאפיינים שהשתנה עם הזמן, הוא כל הנושא של התאורה. הוא השתנה גם בכל מה שקשור לסוג וכן בכל מה שקשור להיבט של גודל גופי תאורה ולמיקום שלהם. עם הזמן אנחנו יכולים לראות שינוי גם בהתייחסות לשאלה, כיצד הם עובדים, עד כמה הם חסכוניים ויעילים מבחינתנו.

לפני שאנחנו נסביר כיצד בוחרים גופי תאורה לפינת אוכל, צריך להדגיש, הבחירה בגוף תאורה כזה או אחר, מושפעת לא מעט מהסביבה, ואיננה עומדת רק בפני עצמה. כלומר, אנחנו לא יכולים לבחור גוף תאורה מסוים רק על בסיס זה שהוא גודל ורחב, ויכול לפזר את האור בצורה נרחבת, אלא אנחנו צריכים להתייחס לשאלה, מה נמצא מסביב, כיצד העיצוב והסגנון של המקום משפיע על הנראות ועל אופי השימוש באותו גוף תאורה.

חשוב להדגיש, מאחר ופינות אוכל נמצאות הרבה פעמים בטווח שבין המטבח לסלון, אז אנחנו יכולים להתייחס גם לשאלה, מה איכות ועוצמת התאורה שמגיעים ממקורות אלה. בדיוק כפי שאנחנו אמורים להתייחס לשאלה, אילו פתחים נמצאים באזור, ועד כמה הם מספקים לנו אור ממקור חיצוני. דבר שיכול להשפיע בהיבטים של חסכון, למשל.

כיצד בוחרים תאורה עבור פינת אוכל

בראש ובראשונה, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, מה בדיוק אנחנו מחפשים. איזה סוג תאורה, באיזו עוצמה, וכיצד אנחנו יכולים להשתמש במה שאנחנו מקבלים מאותו גוף תאורה בצורה נכונה ורלוונטית לצרכים שלנו.

כמו כן, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, כיצד אותו גוף תאורה יכול להשתלב בפינת האוכל, מבחינת העיצוב והסגנון. זה נכון לגבי גופי תאורה נייחים, כאלה שמותקנים למשל, בתקרה, על הקיר, או גופי תאורה ניידים, כאלה שמוצבים על הרצפה ואנחנו יכולים לנייד אותם ממקום למקום.

חשוב לציין בהקשר לנקודה האחרונה, יש משמעות גם למיקום של פינת האוכל. היא ממוקמת במרכז החדר למשל, אז מן הסתם הדרך היחידה בה נוכל להשתמש בגוף תאורה יהיה, אם נתקין אותו בתקרה. אך אם מדובר על פינת אוכל שמוצבת קרוב לקיר, אז אנחנו יכולים להתקין גופי תאורה על הקיר ולא בהכרח על התקרה. מה שכן, ניקח בחשבון את העובדה שייתכן מאוד ונרצה להזיז את השולחן אל מקום אחר, בעתיד.

אולי גם תאהב