כללי

כל מה שצריך לדעת על ניתוח החלפת מפרק הירך

בין אם שמעתם את צירוף המילים "החלפת מפרק ירך" ובין אם לאו, כנראה שהוא ירתיע את האדם הממוצע. ואולם, מדובר הלכה למעשה באחד הניתוחים היותר נפוצים שיש ובנוסף גם אחד מאלו בעלי אחוזי ההצלחה הגבוהים יותר. על כן, מומלץ לא להילחץ במידה שאתם זקוקים לעבור ניתוח מסוג זה, מהסיבה הפשוטה שמדובר בניתוח שצבר ידע רב לאורך השנים, ומאפשר חזרה לשגרה בקלות יחסית.

מהו מפרק הירך? 

  • מפרק הירך, כשמו כן הוא, נמצא באזור הירך. זהו המפרק המחבר בין עצם הירך לבין עצמות האגן. מדובר במפרק כדורי ועדין שאחראי לנשיאת חלק משמעותי מהמשקל שלנו ובהתאמה אחראי במידה ניכרת על יכולת התנועה שלנו, בעיקר בתנועה עם הרגליים.
  • בדומה למפרקים אחרים שנמצאים בגופנו, העצמות שבמפרק הירך מכוסות בשכבת סחוס שמאפשרת תנועה רציפה של העצמות בעת חיכוך ביניהן.

החלפת מפרק ירך רופאים מומלצים

אז מה גורם בעצם לצורך לבצע ניתוח החלפת מפרק ירך? התשובה הפשוטה היא שמדובר בפגיעה שנגרמת בשל שחיקת הזמן. בתשובה טיפה יותר מורכבת, כפי שציינו העצמות מכוסות בסחוס בקרבת המפרק וכשרקמת הסחוס נשחקת או עוברת פגיעה כלשהי, בהתאמה התנועה שאנו נוכל לבצע תיפגע או תלווה בכאב. הכאב או המגבלה היא משהו שנרצה למנוע אם ניתן בשל הפגיעה הנלווית באיכות חיינו, כשפציעה זו מגבילה אותנו ביכולת לבצע פעילות גופנית, להתנייד בקלות ולהרגיש בנוח ללא כאב.

הפגיעה במפרק עלולה להיגרם מפעילות ספורטיבית מאומצת ותדירה כמו ריצה מרובה, הפגיעה יכולה להיגרם דלקות פרקים שונות ששגורות אצל מטופלים מסוימים וכן, גם משחיקה טבעית מכורח חלוף השנים.

כשהסחוס נפגם ומפרק הירך אינו מתפקד כמו פעם, כנראה שיש צורך בהליך ניתוחי. איך נזהה כאמור את הצורך בניתוח? דבר ראשון, אם נזהה כאבים חדים באזור האגן. דבר שני, אם לכאב זה תלווה מגבלה מסוימת בתנועה בפעילות כמו הליכה, ריצה,  או עלייה וירידה במדרגות.

האם חובה לעבור אופרציה ניתוחית במקרה של כאבים באזור מפרק הירך?

התשובה היא שכל מקרה לגופו. לא כל כאב יצריך אותנו לעבור ניתוח. כך, ייתכן שמדובר בפציעה או םגיעה פחות חמורה שתנביע את המסקנה שאין צורך בניתוח. לכן מומלץ להתייעץ עם מומחה שידע להנחות אותנו.

ישנם מגוון של טיפולים מתאימים במקרה של צורך לבצע ניתוח החלפת מפרק ירך, אך בעיקר בשל סיבה זו חשוב למצוא את הרופאים הטובים שידעו איך לתת לכם את הטיפול המתאים ביותר עבורכם, ובדרך היעילה ביותר שיש. החלפת מפרק ירך רופאים מומלצים: חשוב למצוא את הרופאים שנוכל לסמוך עליהם ולתת להם לדאוג לנו.

הסתבכתם? זקוקים להכוונה נוספת בעקבות כאבים שאתם חווים באזור מפרק הירך? לפרטים נוספים אודות החלפת מפרק ירך רופאים מומלצים פנו אלינו. 

אולי גם תאהב