כללי

מהי חוות שרתים?

הייתם רוצים לדעת כיצד נראה המקום בו מאוכסנים אתרי האינטרנט השונים? כמובן, שאי אפשר לאכסן את מיליארדי אתרי האינטרנט ומיליארדי השרתים הפרטיים והציבוריים במקום פיזי אחד. ולכן, יש חוות שרתים רבות ברחבי העולם. יש גופים להם יש חוות שרתים פרטית. לעומתם- יש חברות פרטיות שרכשו תשתיות מחשוב וחומרה מתאימות, והקימו ברחבי העולם חוות של שרתים. גם במדינת ישראל יש חוות בהם מאוכסנים שרתים. החוות מנוהלות על ידי חברות בילאומיות, אשר יש להן סניפים בישראל.

מסע מרתק למקום בו מאוכסנים שרתים רבים.

אנו התרגלנו לכך שחווה הינה מקום בו מגדלים חיות או ירקות. אולם, ישנם חוות בהם מאוכסנים מחשבים רבים. למקום זה קוראים "חוות שרתים". אין זו חווה קטנה כמו בסיפורים. מדובר במתחם ענק בשטח של עשרות אלפי מטרים רבועים. בחווה יש קירור, כדי למנוע התחממות יתר של השרתים. בתוך החווה, מותקנים אמצעים אלקטרוניים, המוודאים שהאקלים של הלחות והטמפרטורה בחווה מתאימים לאכסון השרתים.

בחוות שרתים יש ציוד חדשני ועיצוב טכנולוגי קפדני.

בחוות השרתים יש ציוד חדשני. כל פריט טכנולוגי חדש המגיע אל החווה, מוחלף לאחר 3 שנים. במתחם יש הקפדה שלא יהיו כבלים מיותרים באוויר ובין המחשבים. לכן, חופרים לכל הכבלים תעלות מתחת לרצפה. לחווה יש אספקת חשמל סדירה, וגנרטור לגיבוי, כדי שלעולם לא יהיה מצב בו לחוות השרתים אין חשמל. כמובן, יש צורך כל 3 שנים לקנות לחוות השרתים את מעבדי המחשב החזקים והחדישים ביותר. אם אתם רוצים להתרשם שחוות השרתים היא אכן מקצועית- בדקו מי ספקי החומרה של החווה. השרתים המקצועיים ביותר, בנויים מרכיבי חומרה של הספקים והיצרנים הטובים ביותר בעולם.

מהי רמת האבטחה של חוות שרתים?

הנכנס אל חוות השרתים, מרגיש שהוא נכנס אל הבסיס הצבאי הסגור והשמור ביותר. לחוות שרתים יש מצלמות אבטחה בסוקרות כל פינה בחווה. הצילום המועבר ממצלמות האבטחה בחווה, מוקרן במעגל סגור. כמובן, יש במקום מערכת אזעקה שתפעל ברגע שהחיישנים הרגישים והמיוחדים יזהו פריצה למתחם. וכמובן- מאבטחים חמושים בכניסה לחווה. מדוע המקום מאובטח ברמה כזו? יש לזכור, שבשרתים המאוכסנים בחווה מדובר במידע רגיש ביותר של לקוחות פרטיים. כאשר גולש נכנס לאתר אינטרנט וממלא תעודת זהות ופרטי כרטיס אשראי, המידע מאוכסן בשרתים. לכן גנב המוציא שרתים, חשוף לפרטים אישיים של הגולשים. חובת הנהלת חוות השרתים, היא להגן על המידע המאוכסן בתוך שרתי הענק בחווה.

האם חוות השרתים חולקת את משאבי הרשת?

כאשר אתם בודקים חוות שרתים כדי לשכור שרת ווירטואלי, חשוב מאוד לבדוק מי הלקוחות האחרים השוכרים שטח. לא כדאי לכם לחלוק משאבי רשת עם ספקי טלוויזיה וטלפון. חשוב שתוודאו שספקי התקשורת של החווה מתחברים בנקודות קצה ייעודיות להם. חשוב לוודא שחוות השרתים משתמשת באמצעי ההגנה הטובים ביותר בעולם כנגד מתקפות סייבר.

אולי גם תאהב