בריאות ורפואה לבית ולגן

השלכות דליפת מים על הבית והבריאות

השפעות נזקי המים על שווי המכירה החוזרת של הבית והמראה שלו מתועדות היטב. כולנו יודעים שכאשר מתרחשת הצפה רצינית, זה יכול גם להיות קטסטרופלי עבור הבית שלך ולהוביל לעלויות תיקון של עשרות אלפי דולרים.

עם זאת, מה אם הבעיה שלך היא לא הצפה קטסטרופלית או צינור פרוץ, מה אם הבעיה היא דליפה פשוטה? אין ספק שדליפה לא יכולה להיות כל כך הרסנית, נכון?

למרבה הצער, נזילת מים יכולה להרוס את הבריאות שלך ואת הבית שלך בדיוק כמו שיטפון בקנה מידה מלא. על מנת לעזור לכם להבין את הסכנות אפילו של כמות קטנה של נזקי מים והסיכונים שהוא מהווה לבריאותכם ולביתכם, הנה רק חלק מההשלכות של אפילו דליפת מים פשוטה.

מוריד את ערכי הנכס

זה צריך להיות מובן מאליו, אבל היסטוריה של נזקי מים מורידה את ערך הבית שלך. הסיבה לכך היא שגם לאחר שאתה מאמין שתיקנת את הנזק, השפעות מתמשכות עלולות להישאר.

זה יכול לסכן את עמדת המיקוח שלך אם תחליט למכור את ביתך בעתיד, ויפחית את מחיר המכירה הסופי. טיפול מידי בנזילות מים ימנע את הנזק הזה ויעזור לשמור על ערך הבית שלך.

צמיחת עובש ופטריות

אחת ההשלכות הגדולות ביותר של נזקי מים לבריאות שלך היא גידול של עובש ופטריות בתוך הבית. אורגניזמים אלו מייצרים נבגים המזהמים את האוויר ויכולים להוכיח שהם מסוכנים לבריאותכם לטווח ארוך.

ברוב הבתים יש נבגי עובש מסוג כלשהו בתוך פינות הבית שלהם. זה כמעט בלתי נמנע, אפילו עם בנייה חדשה. כאשר משאירים אותם באזורים יבשים, נבגים יכולים לשכב רדומים במשך עשרות שנים, לעולם לא לגרום לבעיה או להזיק לאף אחד.

כאשר נבגים באים במגע עם מים, לעומת זאת, זה הזמן שבו הצמיחה שלהם מופעלת. בנוכחות מים, נבגי עובש עלולים להתרבות, ולמלא את האזור הפגוע בצמיחת עובש לא יפה ולא בריאה ולייצר נבגים נוספים שמתחילים לזהם את האוויר.

עבור האדם הממוצע, נבגי עובש באוויר יכולים לנוע בין מגרה לקטסטרופלי, כאשר התסמינים השכיחים ביותר של חשיפה לעובש כוללים גודש באף, קשיי נשימה, שיעול והתעטשות.

ההשפעות הללו גרועות מספיק, אבל אם יש לך מצב קיים או מערכת חיסונית נפגעת, ההשפעה חמורה עוד יותר עם אפשרות של גידול עובש בתוכם – מה שיוצר סיבוכים בריאותיים גדולים עוד יותר. עבור תינוקות, גידול במשק בית נגוע עובש מגביר את הסבירות לפתח אסתמה.

נזק מבני

הסכנות הבריאותיות של גידול עובש שעלולות לעורר על ידי נזקי מים יספיקו לרוב. עם זאת, ישנן סכנות פוטנציאליות נוספות שכדאי לדעת שדליפת מים עלולה ליצור.

הנזק הזה הוא יותר מבני, ויכול להיות יקר באותה מידה, אם לא יותר, מההוצאות הרפואיות שעובש יכול לגרום.

ההשפעות הברורות והמיידיות ביותר של נזקי מים הן אסתטיות – כתמים, שינוי צבע ופסים לאורך הקירות. למעשה, התסמינים הברורים הללו יהיו האות הראשון עבור רובם שיש להם נזילה בבית.

סובלים מנזילה? חברת תרמופלקס מציע איתור נזילות מיומן ומקצועי בכל רחבי הארץ לפרטים כנסו לאתר:  https://xn—-zhcpbepdy7a8euai.com/

 

אולי גם תאהב