כללי

 איך לבחור את נעלי הבטיחות שלך?

נעלי בטיחות מאפשרות לעבוד בבטחה מבלי לוותר על הנוחות. וחשוב לקחת בחשבון מספר מסוים של קריטריונים, לא רק אלה הקשורים לבטיחות האישית, כגון בחירת רמת ההגנה , אלא גם קריטריונים אסתטיים ונוחות עבור האנשים שינעלו אותן, למשל החומר המשמש וצורת הנעליים. יש נעליים נגד ניקוב, נגד שחיקה, נגד החלקה, חסינות אש ועוד.

למה לנעול נעלי בטיחות?

פציעות רבות נגרמות כתוצאה מתאונות עבודה , אחוז ניכר מהן הן פציעות בכף הרגל.עובדים חייבים לנעול נעליים מתאימות כאשר הם עובדים באזורים בסיכון גבוה .

במידה וקיים חשש לנקב בסוליות, צריך נעליים מיוחדות, ייתכן שיהיה עליך לספק גם הגנה נגד החלקה או סוליות מבודדות מפני קור או חום.

במעבדות מסוימות , במיוחד עבור התעשייה הכימית, תצטרך לספק נעלי בטיחות, למשל כדי למנוע סיכונים הקשורים למוצרים שבהם נעשה שימוש.

נעלי הבטיחות שתבחרו יהיו תלויות ברמת ההגנה לה אתם צריכים תוך התחשבות בנוחות, אסתטיקה וקריטריונים של מחיר.

נעלי בטיחות חייבות להיות יעילות נגד החלקה על רצפות חלקות ושמנוניות בסביבות תעשייתיות והסוליות חייבות להיות עמידות בפני פחמימנים. יתכן ויהיה צורך לבדוק אם הסוליות מסווגות נגד חירור במיוחד עבור בתי מלאכה לריתוך. הנעליים חייבות גם להראות עמידות טובה בפני שחיקה .לעתים יש צורך בחומרים פולימריים כדי להבטיח אטימות למים .

משטחי הליכה חלקים

במקומות עבודה עם משטחי הליכה חלקים, רטובים או חלקלקים כמו מטבחים, תזדקקו לנעליים מונעות החלקה או נעלי בטיחות עם סוליות נגד החלקה המעניקות אחיזה מרבית בתנאים של  מים, שמן או כל חומר,כדי לא  לאבד את שיווי המשקל. למשטחים לא אחידים חפשו נעלי בטיחות בגובה הקרסול שיגנו על הקרסול שלכם מפני נקעים.

חפצים חדים

 במקומות עבודה בהם נפוץ חפצים חדים כמו מסמרים או גרוטאות מתכת על משטח ההליכה, נדרשות מגפי בטיחות בעלות סוליה עבה ועמידה.

עמידות

במקומות עבודה כמו אתרי בנייה, שבהם עלולות להתרחש פציעות מחפצים נופלים כמו לבנים או כלים כבדים, מגפי פלדה הם הכרח .יש לנעול מגפי פלדה גם במחסנים שיש בהם ציוד כבד כמו מלגזות.

תֶרמִי

בסביבות עבודה שיש בהן תנאי עבודה עם חומרים או טמפרטורות חמות במיוחד  או טמפרטורות נמוכות במיוחד כמו מחסני קירור, יש לנעול מגפיים תרמיות. נעילת נעלי הבטיחות המתאימות תגן על העובדים מפני כוויות חום או כוויות קור.

סכנה מחשמל

בסביבת עבודה שבה חשמל מהווה סכנה, יש לנעול נעלי עבודה עם סוליות ועקבים לא מוליכות. זה יגן על העובדים מפני התחשמלות.

חומר כִּימִי או ביולוגי

יש לנעול מגפיים עמידים בפני כימיקלים במקומות עבודה המתמודדים עם חומרים מזיקים, רצוי מגפיים עד הברכיים כדי להגן מפני התזות בשוגג. מגפי בטיחות נועדו להיות עמידות למים ועמידות בפני כימיקלים.

לאחר שבחרתם את נעל הבטיחות המתאימה לסביבת מקום העבודה שלכם, בדקו אותם לגבי הפרטים הקטנים אך החשובים הבאים:

אולי גם תאהב