עסקים

רעיונות ליום כיף גיבוש – מה יכול להתאים לעסק שלכם?

רעיונות ליום כיף גיבוש – מה יכול להתאים לעסק שלכם?

במקומות עבודה רבים, נוהגים להוציא מעת לעת את העובדים שלהם ליום כיף. לעיתים היום הזה מביא תגמול והוקרה על עבודה קשה שהם מבצעים במהלך השנה, לעיתים הוא מהווה תגמול והוקרה על עבודה נקודתית, פרויקט ספציפי שהעובדים היו אחראים עליו, עבדו וקידמו אותו בנחישות, וכעת הם זוכים לתגמול ייחודי מצד המעסיקים שלהם על כך, ולא פעם, יום הכיף הזה גם מהווה יום גיבוש עבור העובדים.

מאחר והיחסים בין העובדים, משפיעים ברמה כזו או אחר על אופי העבודה וההתנהלות במקום העבודה, הרי שלעיתים זה הכרחי להוציא אותם מתוך המקום המוכר, מתוך סביבת העבודה הרגילה, ולקחת אותם אל מקום אחר, שם הם גם יוכלו ליהנות אך גם יוכלו להכיר אחד את השני, לבצע פעילויות משותפות, וכך הם גם ייהנו מזמן איכות, זמן ייחודי מחוץ למקום העבודה, וגם יוכלו להתגבש כקבוצה. דבר שיבוא לידי ביטוי, סביר להניח, מאוחר יותר במסגרת העבודה.

על מנת למצוא רעיונות ליום כיף גיבוש, כפי שנציג בחלקים הבאים במאמר, הרי שיש לבחון תחילה מה עומד לפנינו, כלומר, מי הם העובדים, מה הם אוהבים לעשות, מה הם יכולים לעשות, איזה פעילויות יכולות להתאים להם. הרי ברור שאנחנו ניקח עובדים מבוגרים ונציע להם פעילויות שמתאימות לצעירים, כנ״ל ההיפך, גם אין טעם להציע לעובדים שלנו לבצע פעילויות שכלל לא מדברות אליהם.

חשוב מאוד לארגן את היום הזה בצורה מושלמת, מלאה, מהתחלה ועד הסוף, בשביל שהעובדים ייהנו ויפיקו ממנו תועלת מרבית. יתרה מזו, חשוב מאוד שאנחנו נדבר עם העובדים שלנו ונלמד מהם מה יכול להתאים, מה מדבר אליהם. אם אנחנו נדבר איתם ונקשיב להם, נוכל לבנות ביחד או עבורם, תוכנית ליום כיף, שכולם ייהנו בה, ישתלבו בה, וכאמור, תוכנית שגם תעזור בתהליכי הגיבוש.

אילו רעיונות יכולים להתאים ליום כיף גיבוש

לפני שנציג כמה רעיונות, חשוב לומר, אנחנו צריכים להחליט, האם אנחנו רוצים לבצע את כל הפעילויות במקום אחד או לפזר אותם על פני מספר מקומות, בהנחה ברורה שזמן המעבר ממקום למקום יכול להשפיע, כמו כן, אנחנו צריכים לקחת בחשבון, שהיום הזה אמור לכלול לא רק פעילויות, למשל, הוא אמור לכלול גם ארוחות, זמן מנוחה, וכן כמובן יש לזכור בחשבון את זמן הנסיעה שיש לגרוע אותו מסך הזמן הכללי שעומד לרשותנו.

פעילויות בטבע – אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של פעילויות, בין אם זה טיולים, בין אם זה סדנאות, קמפינג, ועוד מגוון של פעילויות שונות שיכולות להפוך את היום הזה למיוחד. אם אנחנו בוחרים יום כזה או אחר, הרי שעלינו לקחת בחשבון את המועד בו אנחנו מתכוונים לצאת עם העובדים אל הטבע.

פעילויות של משחקים – אנחנו יכולים לשלב בין משחקים בשטח פתוח, משחקים במתחמים סגורים, בין אם מדובר על מתחמים שמדמים זירות לחימה ובין אם מדובר במתחמים אחרים. חשוב לוודא שהמשחקים מתאימים לגיל העובדים ושאכן הם ייהנו מהם.

פעילויות ספורט ואקסטרים – אופציה נוספת הן פעילויות ספורט, שמתאימות לעובדים, החל ממשחקי כדור וכלה בפעילויות גופניות אחרות. זה יכול לכלול גם פעילויות אקסטרים בהנחה כמובן וזה אפשרי.

הרצאות וסדנאות – ניתן למצוא מגוון רחב של סדנאות לימי כיף וגיבוש של עובדים וכן הרצאות שיכולות לדבר אל כולם. כאן חשוב לקחת את מוטיב הזמן בחשבון, שכן לא כל אחד יכול לשמוע יותר מהרצאה אחת ביום, ומן הסתם, רצוי שהיא תהיה מהנה, מיוחדת ומעשירה.

אולי גם תאהב