עסקים

שיפוץ גירים – מתי נידרש לכך ומתי יהיה נכון לעשות את זה

כמה פעמים קרה לכם שניסיתם להחליף מהלך ברכב, במידה והרכב שלכם ידני, וגיליתם שאתם מתקשים בכך, גיליתם שאתם לא יכולים להחליף את המהלך כמו שצריך, בזמן קצר ובצורה יסודית. אם כך הדבר, סימן שיש לכם בעיה בגיר. 

נכון שמרבית כלי הרכב היום הם אוטומטיים וכל הנושא של החלפת מהלכים הוא פחות משמעותי, אלא אם אנחנו נוסעים בעליות וירידות, ואז יש צורך לבצע החלפה של מהלכים בתנאים מסוימים, אך מי שנוהג בכלי רכב עם מהלכים, דבר שהוא אגב מאוד נפוץ במדינות שונות באירופה, הרי שהוא עלול להיתקל בכך לא מעט. מצב בו הוא מבקש להחליף מהלך ומהר מאוד הוא מגלה שזה לא אפשרי, מסיבות טכניות. 

צריך לומר, מוטב לא להילחם בזה, כלומר, אם לא לנסות בכוח ולא להשאיר את המצב כמו שהוא. במקרה כזה, אין ברירה אלא לפנות אל מוסך בחולון  או מכון שמתמחה בנושא של שיפוץ גירים ישנים. במקומות כאלה, ידעו לבחון את הסיטואציה, לאבחן את הבעיה ולהמליץ לנו מה לעשות, האם אכן לבצע שיפוץ של הגיר או שמא לבצע פעולה אחרת, החלפה או כל דבר אחר. 

כאן המקום לומר, יש מקרים בהם זה לא יהיה נכון לבצע שיפוץ גירים, אם הבעיה היא רצינית והרכב הוא ישן מדי, ייתכן ונצטרך לשקול החלפה שלו, שכן העלות של התיקון לא תשתלם. 

לבחור את המקום הנכון

על מנת שנוכל ליהנות מגיר משופץ, אנחנו צריכים לבחור את המקום הנכון, מקום שמתמחה בשיפוץ של גירים ישנים. לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מקומות כיום שמתעסקים בכך, אך זה לא אומר שכל מקום בהכרח מתמחה בכך ולא בכל מקום נרצה גם להשאיר את הרכב שלנו. 

עלינו לבדוק מה הניסיון והידע המקצועי של המקום, מה הם מציעים לנו לעשות בעקבות האבחון שלהם, כמה זה עולה לנו והאם זה באמת משתלם. כמו שאמרנו, ייתכן מאוד שעלות התיקון לא תשתלם לאור עלויות הרכב עצמו. מקום מקצועי יספק לנו חוות דעת אמינה וכנה.

אולי גם תאהב