כללי

מדוע חשוב לבצע תכנון נכון של מערכת סולארית

אחד השינויים שהתרחשו בשנים האחרונות בתכנון ועיצוב של מבנים, פרטיים, עסקיים וציבוריים, מתייחס לחלק החיצוני שלו ולא דווקא לחלק הפנימי. השינוי חל בכל מה שקשור לגגות של המבנים, או יותר נכון למה שמוצב עליהם.

שילוב של רצון לשמור על בנייה ושימוש ידידותי לסביבה במבנים, חסכון בעלויות תחזוקת המבנה באופן כללי ופרטני אצל כל אחד מהדיירים בו, ופיתוח טכנולוגיות מתקדמות ברמה גבוהה, הביאו לכך שיותר ויותר בעלי מבנים החליטו להתקין מערכות סולאריות על גגות המבנים בעזרתן הם יכולים להפיק חשמל מהשמש.

מה זו מערכת סולארית וכיצד היא יכולה לעזור לנו?

מערכת סולארית כוללת פאנלים שקופים, אשר יכולים לספוג את קרני השמש, ובעזרת הכלים המותקנים בתוכה, אנחנו יכולים להפיק מקרני השמש חשמל. בצורה כזו, אנחנו לא צריכים להשתמש בחומרים המזהמים את הסביבה וכן יש לנו אפשרות להפיק חשמל בעצמנו, בעלויות הרבה יותר זולות.

לשם כך, אנחנו צריכים לחשוב על תכנון מערכת סולארית בצורה נכונה על גג המבנה, באופן שישרת את המטרות שלנו בצורה אופטימלית. תכנון שכזה, חייב לקחת בחשבון את התנאים שעומדים לרשותנו, הצרכים שלנו וכמובן את התקציב שעומד לרשותנו לצורך השקעה במערכת.

חשוב להדגיש, תכנון מערכת סולארית בצורה נכונה לא נעשה לבד. אנחנו צריכים להיעזר באנשי מקצוע שיכולים לספק לנו את כל המידע הרלוונטי, וכמובן לבחון את התנאים ואז לספק לנו רעיונות ועצות כיצד לעשות את זה נכון.

כיצד מתכננים הקמה של מערכת סולארית בצורה נכונה

תכנון מערכת סולארית, כאמור, צריך לקחת בחשבון היבטים שונים שיכולים להשפיע, הן על עצם ההקמה והן על עצם השימוש במערכת בטווח הארוך. לכן, לפני שנתחיל, נצטרך לאפיין את הצרכים שלנו וכן את ההיבטים השונים העומדים לרשותנו.

למשל, עלינו לבחון את גודל הגג וסוג הגג, החומרים מהם הוא עשוי, בשביל שנוכל להקים מערכת סולארית בצורה אופטימלית. אנחנו צריכים לבדוק היכן נוכל להציב את הפאנלים השונים באופן שישרת את המטרה שלנו. עלינו לקחת בחשבון, ככל שהגג גדול יותר ונוכל להציב יותר פאנלים, כך נוכל להפיק יותר חשמל.

כמו כן, אנחנו צריכים להתייחס לשאלה, עד כמה נוכל לשמור שהפאנלים יהיו חשופים לשמש ולא יעמדו בצל או תחת אמצעים שיפריעו להם להיחשף לקרני השמש. אנחנו צריכים להתייחס להיבט של גודל המבנה וכמה אנשים אמורים להנות מהמערכת, בשביל שנוכל לספק חשמל לכולם.

צריך לקחת בחשבון, מעבר לפאנלים עצמם, ישנם אמצעים נוספים שאנחנו צריכים להתקין, בין אם זה ממיר מתח סולארי, מערכות ניטור, ועוד, אשר מאפשרות לנו גם להפיק את החשמל בצורה נכונה, וגם לבצע את כל מה שנדרש בשביל למקסם את פעילות המערכת, לנתח אותה ובמידת הצורך, לבצע תיקונים, אם המערכת איננה עובדת בצורה סדירה.

אולי גם תאהב