לבית ולגן

ריצוף דמוי פרקט – למה הוא משתלם לנו

אחד מסוגי הריצוף הפופולאריים ביותר בשנים האחרונות, הן במבנים פרטיים והן במבנים עסקיים ואחרים, הוא ריצוף פרקט. לא מעט אנשים בוחרים להשתמש בו במקום באריחי ריצוף רגילים, בין אם זה בגלל המבנה של הפרקט ובין אם זה בגלל היוקרה שהוא משדר.

אך מאחר ופרקטים הם הרבה פעמים מאוד יקרים ולא תמיד יש לנו אפשרות כלכלית לרכוש ולהתקין אותם, שלא נדבר על זה שאופי התפעול שלהם יכול להיות קצת מסובך, אז במהלך השנים נמצא פתרון לכך. ריצוף דמוי פרקט.

הרעיון הוא מאוד פשוט, במקום להתקין פרקט אמיתי, אנחנו יכולים להתקין ריצוף שמזכיר במראה שלו פרקט, אך הוא עשוי מחומרים סינטטיים, חומרים שלא דורשים את אופי הטיפול שפרקט רגיל דורש, מדובר בחומרים הרבה יותר נוחים לשימוש, הרבה יותר קלים, אך עם זאת, הם עמידים באותה עמידה ואפילו יותר במצבים מסוימים.

ריצוף מסוג זה, הפך להיות פופולארי מאוד במקומות מסוימים. למשל, הוא מאוד פופולארי בקרב אנשים שרוצים להתקין ריצוף פרקט ואין להם אפשרות כלכלית לכך, או שהם אינם מוכנים לתפעל את הפרקט שלהם כפי שנדרש מהם. כמו כן, הוא מאוד פופולארי בקרב עסקים שרוצים לשדר תחושה של יוקרה במקום, אך מצד שני, מאחר ומדובר בעסקים שעוברים הרבה מאוד אנשים, הם מעדיפים להשתמש בדמוי פרקט ולא בפרקט אמיתי.

כיצד מבצעים רכישה בצורה נכונה

בשביל לרכוש ריצוף דמוי פרקט בצורה נכונה, מה שנדרש לעשות זה כמה דברים. ראשית, לבחון מאיזה חומר עשוי הריצוף, ועד כמה הוא באמת חזק ועמיד, עד כמה הוא מתאים לתנאי השטח בו רוצים להתקין אותו.

שנית, אנחנו צריכים לבחון איך מתקינים אותו, כך שיתאים למקום, כך שיתאים לגודל השטח ולאופי המבנה בו מבקשים להתקין סוג זה של ריצוף.

שלישית, אנחנו צריכים לבחון את היכולת של הריצוף הנ"ל להשתלב במקום מבחינת עיצוב ומבחינת סגנון, וכן מבחינת החומר עצמו.

בכל מקרה, לא משנה באיזה סוג חומר נבחר, חשוב לוודא שמדובר בחומר שיכול לשרת אותנו זמן רב בכל תנאי.

אולי גם תאהב