לבית ולגן

כל מה שצריך לדעת לפני שבוחרים פנסיון לסוסים

מוזר ככל שזה ישמע, רבים האנשים אשר מחזיקים בסוסים כבע"ח בבעלותם. בהיות הסוס בע"ח חברותי ואוהב אדם, גם הוא זקוק לבית חם ואוהב על מנת להרגיש אהוב ולהעניק אהבה ללא תנאים בחזרה. מאחר שעל מנת להעניק בית נורמטיבי עבור סוס ישנו צורך במספיק מקום עבור אורווה וחווה ראויות, נוצרו פתרונות עבור המבקשים לארח או לתת מגורים עבור בע"ח אלו. וכך, ניתן להעניק לסוסים המתארחים או מתגוררים בפנסיון את הטוב ביותר ממש כמו לבן משפחה.

פנסיון לסוסים הוא סוג של בית הארחה או חדר נופש, המהווה בית הארחה עבור סוסים בזמן שבעליהם נמצאים בחופשה או מגורי קבע של ממש, לפי בחירת הבעלים. טרם בחירת בית עבור הסוס שבבעלותכם, חשוב לבדוק כי מפעילי הפנסיון דואגים לסוסים לכל צרכיהם, ממזון ועד טיולים וניקיון, ודואגים לרווחתם של הסוסים, ומספקים להם כמובן גם המון חיבה ואהבה.

פנסיוני סוסים ברמה גבוהה מאופיינים בהיותם מרווחים ובעלי תנאים מדהימים כבית מלון של ממש. בפנסיון אידיאלי, חשוב לבדוק כי מצד אחד, הסוסים נהנים מכל הטוב שיש לפנסיון לסוסים להציע, ומצד שני, הפנסיון מעניק לבעלים ראש שקט וידיעה ברורה שסוסיהם מטופלים כראוי, הן חומרית והן רגשית, ויש להם את האפשרות להגיע אליהם בכל זמן שיחפצו בכך.

יש סוסים שמדברים עברית

בפנסיונים לסוסים ברמה גבוהה, הסוסים הם דיירי קבע לכל דבר ועיקר, החל מסוסי הבית של הפנסיון ועד לדיירי חוץ המבקשים להתארח או להתגורר בו. בפנסיון לסוסים יש מקום גם לסייחים עד גיל שנתיים וגם לסוסים בוגרים, ולכן חשוב לוודא כי ישנה שימת דגש על הצרכים השונים לפי גיל. כן חשוב לוודא קרבתם של הסוסים לסוסים אחרים במקום בחברה טובה, וכן כמובן חברתם של מפעילי הפנסיון אשר מדברים איתם את אותה השפה.

בית בתנאים של נופש

כאשר בוחרים פנסיון סוסים ראוי, רצוי לוודא כי הפנסיון מציע תאים מרווחים, מאווררים ומרופדים על מנת לספק להם נוחות מירבית במהלך שהייתם בו. מבחינת הגיינה, דאגה לניקוי התאים בבוקר ובערב, ואפשרות נקיון ושטיפה בתנאים טובים ומים חמים. כמובן, שחלק בלתי נפרד בפנסיון לסוסים הוא דגש על תזונה קפדנית ומבוקרת המאופיינת במזון טרי ואיכותי וטיפול שוטף ויומיומי.

בנוסף, ראוי לוודא כי אם חלילה ישנו צורך, ישנו פיקוח ושירות וטרינרי צמוד לכל עניין בריאותי, ע"י וטרינרים מוסמכים ומקצועיים. ואם אפשר, עדיף לשים דגש גם על בריאות הנפש- כלומר, הענקת תשומת לב, חיבה ואהבה מצד הצוות האחראי, והקפדה על שגרת טיולים יומיומית בחווה ובמרחבים הירוקים והפתוחים של הפנסיון.

לאחר שבחרתם פנסיון ראוי שירגיש כחוויה של ממש לבקר בו, אל תשכחו כי ביכולתכם לנצל את שמורות הטבע המקיפות את החווה לרכיבת זריחה או שקיעה, ליהנות מהטבע במלוא הדרו ביחד עם בני משפחתיכם בזמן איכות ושיתוף פעולה מדהים ביניכם לבין חיית המחמד המיוחדת שלכם.

 

אולי גם תאהב