פנאי ונופש

מה חשוב לבדוק לפני שסוגרים קורס אילוף סוסים

כשאנחנו שומעים על קורסי אילוף, נקודת המוצא שלנו היא שמדובר על קורס אילוף לכלבים. שכן זה התחום השכיח והפופולארי ביותר בו מתבצע תחום האילוף. לא מעט צעירים וצעירות בוחרים להירשם לקורס זה, מתוך כוונה לעסוק בעתיד בתחום של אילוף כלבים.

אך קיים תחום נוסף בו אפשר למצוא קורס אילוף אשר נחשב פופולארי בקרב צעירים וצעירות רבים, הכוונה לאילוף סוסים. אומנם מדובר בקורס פחות מוכר לקהל הרחב, אך כל מי שעובד עם סוסים, בין אם זה לצרכים מקצועיים, צרכי ספורט, צרכי טיפול או צרכים אחרים, יודע שאי אפשר להיעזר בשירותיו של סוס בצורה נכונה, מבלי שמאלפים אותו לשם כך.

מה לומדים במסגרת קורס אילוף?

קורס אילוף סוסים, באופן טבעי, מתייחס להיבטים תיאורטיים ומעשיים בעבודה עם סוס. החלק התיאורטי מלמד את התלמידים להבחין בהבדלים בין גזעים שונים של סוסים, להכיר את האופי שלהם, מצב בריאותי ופרטים אחרים אשר חיוניים הן לעבודה איתם ובאופן ספציפי לצורך אילוף.

החלק המעשי, בכל מה שקשור לעבודה עם סוס, החל מהטיפול בו ועד לשלבי האילוף המתקדמים. כמובן שהדגש העיקרי הוא על האילוף עצמו. איך פונים לסוס, איך מתייחסים אליו, כיצד פוקדים עליו לבצע פקודות שונות, ואיך מתמודדים עם הימנעות או מצבים אחרים בהם הוא מסרב לבצע פקודות, אפילו בצורה אגרסיבית.

מה צריך לבדוק לפני שנרשמים לקורס?

עוד לפני שמבררים איפה נרשמים, מה בדיוק צריך לבדוק ומה בדיוק צריך לעשות בשביל להירשם, חשוב לדעת שבאמת זה התחום אותו אתם רוצים ללמוד ובו תרצו לעסוק בעתיד. מדובר בתחום מקצועי לא פשוט, ויחד עם זאת הוא מאתגר, מעניין ואחד היתרונות הבולטים שלו הוא, שניתן לעבוד בו במגוון רחב של מקומות בארץ ובעולם.

לפני שנרשמים אל קורס אילוף סוסים, רצוי לבדוק מספר נקודות:

ראשית, יש לבדוק איפה הקורס נערך ועד כמה המקום בו הוא נערך נחשב איכותי ומקצועי. מאחר ומדובר בקורס ייחודי, מסוג הקורסים שלא מועברים בכל מקום, אז צריך לוודא שאכן מדובר על מקום איכותי עם מרצים בעלי ניסיון, בצד התיאורטי והמעשי.

שנית, יש לבדוק כמה זמן נמשך הקורס, מה הוא כולל, איך בנויה תוכנית הלימוד שלו ועד כמה היא רלוונטית לסוגי האילוף היום. זו הסיבה שרצוי מאוד לקרוא על התחום לפני שנכנסים אליו ובוודאי, בטרם נרשמים לקורס.

שלישית, יש לבחון את כל האספקטים מה קורה אחרי הקורס. איזו תעודה מקבלים, עד כמה היא מתאימה לשימוש מקצועי, והאם המקום עוזר למצוא מקום עבודה כמובן, ככל שהקורס יותר יוקרתי, כך יהיה קל יותר למצוא עבודה.

מה צריך בשביל להיות מאלף סוסים?

כל מי שרוצה להיות מאלף, צריך לאהוב סוסים ולאהוב את העבודה איתם. הוא צריך להיות בעל סבלנות רבה ולהיות מסוגל לעבוד איתם במצבים שונים. מאלפים איכותיים וטובים, הם כאלה שכל הזמן לומדים ומנסים להשתפר בעבודה שלהם.

אולי גם תאהב