כללי

אישור בטיחות לבריכה – מה זה וכיצד משיגים אותו

כשאנחנו רוצים לבנות בריכה בחצר או בגינה של הבית, עלינו לקחת בחשבון שלא נוכל להפעיל את הבריכה אלא אחרי שנקבל את כל האישורים הנדרשים לשם כך. מדובר על אישורי בטיחות אשר אנחנו מחויבים להחזיק בהם על פי החוק. עלינו לקבל אישורים כאלה, לצד אישורי בנייה שיאפשרו לנו לבנות את הבריכה מלכתחילה.

אישור בטיחות לבריכה נדרש עבור כל סוג של מתקן אשר יש צורך לבנות או להרכיב אותו. אם אנחנו מתקינים בריכת אינטקס נניח או בריכה מגומי, אין לנו צורך באישור כזה, אך עלינו לקחת בחשבון שמדובר בסוג של בריכות מוגבלות יותר מבחינת הגודל והעומק. אם אנחנו רוצים ליהנות מבריכה שאפשר לשחות בה, אפשר לבלות בה כמו בבריכה ציבורית רגילה, אזי שאנחנו חייבים להחזיק באישורי בטיחות.

המשמעות של אישור בטיחות לבריכה הוא, מהרגע שקיבלנו אותו אנחנו יכולים להשתמש בבריכה, כולל לארח בה אנשים על פי מה שהחוק מתיר. האישור ניתן אחרי שמבצעים בדיקה מקיפה במבנה הבריכה ומוודאים שהיא עומדת בכל התקנים, בין אם זה מבחינת עומקים, בין אם זה מבחינת אמצעי בטיחות, סימונים, אמצעים להצלת חיים ועוד. בעל בריכה, פרטית או ציבורית, שמפעיל בריכה ללא אישור כזה, מסתכן לא רק בסגירתה אלא גם בענישה פלילית, שכן הוא מסכן את כל מי שמשתמש בבריכה, אפילו אם מדובר בבני משפחתו בלבד.

חשוב לציין, המשמעות של אישור בטיחות לבריכה היא, שהבריכה נבנתה כחוק, הבריכה עברה את כל הבדיקות והביקורות הנדרשות, וקיבלה את אישור ההפעלה הסופי. בעיקרון, נהוג לבצע את הביקורת הסופית לפני פתיחת הבריכה, במידה ויש צורך אז חוזרים שוב ושוב על תהליך עד אשר יתקבל האישור הנדרש.

כיצד נוכל לקבל אישור בטיחות בצורה מהירה ובטוחה

על מנת להפיק אישור בטיחות בצורה מהירה אך בטוחה, הרי שעלינו לעבוד עם יועצים וגורמים מוסמכים שמתמחים בנושא. אותם גורמים ידעו להנחות אותנו כיצד לנהוג, מה בדיוק עלינו לעשות, בין אם זה בכל מה שקשור לתהליכי הבנייה ובין אם זה בכל מה שקשור לרכישת אביזרי בטיחות ואלמנטים אחרים שנדרשים לנו לצורך הפעלת הבריכה.

אותם גורמים ידעו גם לבצע ביקורות, לפני שאנחנו מזמינים את הגורמים המוסמכים לבצע אצלנו את הביקור, כך הם יוכלו לוודא שאכן המבנה עומד בכל התקנים, בכל החוקים, על מנת שנוכל לקבל את האישור המיוחל.

במידה ואנחנו עדיין לא עומדים בכך, הרי שהם ידעו לספק לנו את כל הכלים והמידע, על מנת לתקן את הליקויים הנדרשים. כמובן שלשם כך, אנחנו צריכים לעבוד עם אנשי מקצוע שמתמחים בתחום, בכל הקשור לבניית בריכות, אנשי מקצוע שגם מכירים את התקנים וגם מחזיקים ברשותם את הציוד הנדרש לשם בניית בריכה בצורה תקנית וחוקית.

אולי גם תאהב