פנאי ונופש

קרוז לספרד – להגיע אל המקומות הכי יפים במדינה

קרוז לספרד – להגיע אל המקומות הכי יפים במדינה

אחת המדינות הכי פופולאריות בקרב תיירים מכל העולם ובפרט מישראל, היא ללא ספק ספרד. המדינה עברה שינוי מדהים מסוף שנות השבעים ועד היום, אז היא נחשבה למדינה חולה, עם כלכלה מאוד חלשה וקטנה, מדינה שמשתחררת לאט משלטון דיקטטורי ועוברת תהליכי החלמה לא קלים בדרך להפוך לדמוקרטיה.

היום, ספרד היא אחת המדינות המובילות ביבשת אירופה, אין ספק שהיא נחשבת לאחד היעדים הכי פופולאריים בקרב צעירים ומבוגרים אשר מגיעים אליה מכל מדינות היבשת, מצפון ודרום אמריקה וכאמור גם מישראל. מה שהוביל את השינוי, זו העובדה שהמדינה עברה תהליכי פיתוח מואצים, היא מיתגה את עצמה בדרכים שונות, בין אם זה דרך ההיסטוריה המפוארת שלה, בין אם זה דרך אלמנטים תרבותיים שונים וכן בצורות נוספות. אין ספק, העובדה שערים כמו ברצלונה ומדריד הפכו למוקדי משיכה עבור צעירים רבים שמעוניינים להתגורר, ללמוד ולעבוד במקום, עזר לא מעט. מן הסתם, גם ההצלחה המסחררת של קבוצות כדורגל מקומיות עזרה למתג את המדינה בדרכים שונות ולמשוך אליה תיירים רבים.

ישראלים אשר מעוניינים לבקר בספרד יכולים לעשות זאת בדרכים שונות. כמובן שהדרך הפופולארית ביותר היא באמצעות טיסות אל יעדים שונים, בין אם מדובר בברצלונה, מדריד ובין אם מדובר על מקומות כמו פאלמה דה מיורקה, סיביליה, ולנסיה וכן אל צפון ספרד, שם בגבול עם צרפת שוכנת אנדורה, מדינה קטנה עם אתרי סקי וחנויות ללא מע"מ.

אך מי שרוצה לבקר בספרד, יכול לעשות את זה בדרכים נוספות. אחת מהן היא דרך הפלגות קרוז לספרד. אנחנו יכולים לראות יותר ויותר ישראלים, צעירים ומבוגרים, זוגות, משפחות ואחרים, אשר מגיעים לספרד דרך הים ולא דרך האוויר. מדובר על קרוזים שמאורגנים מהארץ ויוצאים מיעדים שונים באירופה, כמו כן אפשר למצוא קרוזים פנימיים, כאלה שיוצאים מספרד ושטים לאורך החופים שלה.

לפני שנסביר כיצד בוחרים קרוז לספרד ומדוע בכלל זה נחשב לסוג טיול, נופש, מאוד פופולארי בקרב ישראלים, צריך לומר שטיול כזה הוא שונה מטיול רגיל. הוא אומנם נמשך במקרים רבים משך זמן כמו טיול רגיל, כזה שיוצא בטיסה, אך ההבדל הוא שכאן במשך כל הטיול נמצאים על ספינה (להוציא שעות מסוימות בהן הספינה עוגנת בנמלים שונים ושם אפשר לרדת ולטייל), כמו כן, מדובר ביותר הפלגת נופש ופחות בטיול "רגליים". כלומר, פחות טיול בו הולכים ומטיילים בערים. זה יותר טיול בו נהנים ממה שיש לספינה להציע ומהנופים השונים ברקע.

כיצד בוחרים קרוז כזה

על מנת לצאת לטיול כזה, ליהנות ולהפיק ממנו תועלת מלאה, יש לבחון מה כל אחת מהחברות מציעה לנו, יש לבחון מה כולל כל מסלול וכן מה כוללת כל ספינה. באופן טבעי, בכל קרוז כזה אנחנו נקבל חדר בספינה וכן ארוחות שונות, אך כל ספינה כוללת אטרקציות שונות, בין אם מדובר במסעדות, חדרי כושר, מועדוני ספא, ג'קוזי ועוד מגוון רחב של פעילויות ואטרקציות שונות שניתן להשתמש בהם בזמן שנמצאים על הספינה.

חשוב מאוד לבדוק את המסלול של ההפלגה, מתי היא יוצאת, כמה זמן היא נמשכת, איפה עוצרים, לכמה זמן, וכן כמה אנשים אמורים על הספינה. בסופו של דבר, נבחן את העלויות השונות ואז נחליט האם זה מתאים לנו.

כאמור, קרוז כזה נחשב מאוד פופולארי בקרב ישראלים רבים, בזכות העובדה שמדובר בטיול שונה, אחר, לא מדובר בטיול רגיל כזה שאנחנו יכולים לעשות כל הזמן, מתי שאנחנו רק רוצים. כאן מדובר על חוויה של פעם בחיים.

אולי גם תאהב