צרכנות

חבילות נופש ליוון

חבילות נופש ליוון

רוצים להפליג ליוון? ב"מנו ספנות", תוכלו להפליג למגוון יעדים ביוון. מחירי ההפלגות ליוון מוזלים ביותר. נסקור מעט על קצה המזלג, את השמות של חלק מהאיים וערי הנמל של יוון: פיראוס- אתונה, כרתים, האי קרפטוס, סלוניקי, ועוד. התרבות ביוון תוססת. השווקים ביוון מלאי חיים. אולם, בשרידי העתיקות, תוכלו למצוא שרידים ליוון אחרת- אימפריה ששלטה ברוב המדינות בעולם שהיה מוכר אז.

איך בוחרים חבילת הפלגות ליוון?

יוון, הינה יעד אטרקטיבי, לנופשים המחפשים מדינה קרובה, עם אקלים ים תיכוני. יוון, מחולקת למספר איים. בכל אי, יש יעדים אטרקטיביים ומיוחדים. כאשר אתם בוחרים חבילות נופש ליוון, מומלץ לכם לחפש יעדים נבחרים ביוון, של "מנו הפלגות". לשם כך, עליכם ללמוד מעט על ערי הנמל ביוון, והאיים השונים.

למי מתאים להפליג ליוון?

אם אתם אוהבים שמש וים. אם אתם אוהבים את האקלים הים תיכוני, ומחפשים ערים ציוריות וחיי תרבות תוססים לצד תרבות עתיקה, מומלץ לכם להפליג ליוון. הזמן הכי טוב להפליג ליוון הוא בחורף. עונה זו, נעימה מאוד ביוון, וכך אתם עושים הפוגה מהחורף הישראלי הקר. יוון, מתאימה לישראלים שרוצים להתרחק מרעש והמולה. שרוצים חוף ים, עם שקט ושלווה. צריך לזכור, שאם אתם מחפשים חופשת סקי- יוון אינה היעד. הסיבה לכך, היא שהאקלים באי אביבי ונעים בכל עונות השנה.

למה "כרתים" נחשב ליעד אהוב על ישראלים?

ישראלים רבים, אוהבים לנפוש ליומיים- שלושה ב"כרתים". מה הופך את "כרתים" ליעד מועדף? הסיבה לכך, היא הציוריות של כרתים. באי יש בתים ציוריים, לצד חוף ים ציורי ויפה. כרתים מעניינת ביום, אך מעניינת גם בלילה. 3 ערי הנמל הכלולות בחבילות ל"כרתים" ביוון, הם: "אגיוס", "הרקליון", ו"סודה".

רוצים ללמוד על התרבות של יוון?

אם אתם רוצים ללמוד על התרבות של יוון, תוכלו לשלב ביקור באי "קרפטוס". האי מתחבא בין האיים "כרתים" ו"רודוס". תוכלו לצלול במי האוקיינוס הצמודים לאי, ולראות אוצרות טבע. באי, ישנו מוזיאון המסביר על התרבות העממית היוונית.

הסודות של פיראוס

פיראוס, זה לא רק גבינה בולגרית. פיראוס, הייתה בירת יוון העתיקה. בעיר, יש אתרי ארכיאולוגיה, המלמדים על יוון העתיקה.

אי אפשר לבקר ביוון, מבלי לבקר בסלוניקי

אחד מהסמלים של יוון, היא העיר סלוניקי. עיר חוף נקייה ומטופחת, עם שרידי ארכיאולוגיה, וחיי תרבות תוססים. לעיר, יש עבר יהודי מפואר. בתקופה שלפני מלחמת העולם הראשונה, מנתה הקהילה היהודית עשרות אלפי יהודים. אולם, חלק מהיהודים היגרו לארה"ב בתחילת מלחמת העולם הראשונה. הצורר הנאצי, השמיד כמעט את כל יהודי סלוניקי. כיום, מונה הקהילה היהודית, מאות יהודים.

תוכלו לשלב טעימות יין בארגוסטולי

אם אתם רוצים לשלב טעימות יין במהלך הנופש ליוון, תוכלו לשלב ביקור בעיר ארגוסטולי. העיר ממוקמת, באי קפולוניה. בעיר, יש יקבי יין איכותיים. אחד מפלאי הטבע, נמצא ב"מערה הכחולה". בתוך המערה, יש אגם תת קרקעי. המים באגם, נראים כחולים בצבע הזוהר במיוחד.

אבל, בעת הביקור בארגוסטולי, תוכלו לבקר במוזיאון המשמר את התקופה ההלניסטית, וללמוד יותר על התרבות היוונית- הלניסטית. באילו מטבעות השתמשו בעת התקופה ההלניסטית? באילו כלי נשק? את התשובות תקבלו במהלך הסיור במוזיאון.

מיקונוס – הולנד של יוון

הולנד, ידועה בטחנות הרוח שלה. אולם, תוכלו לראות טחנות רוח עם כנפיים בצורה קצת אחרת- גם אם תפליגו אל יוון. טחנות הרוח, נמצאות באי מיקונוס. על האי, יש כפר דגים שלו ושקט- האהוב על סלבריטאים ידועים יוונים. האי מתאים למי שמחפש שקט ושלווה.

אולי גם תאהב