כללי

החשיבות הגדולה של ליווי מקצועי בעת לקיחת משכנתא

נטילת משכנתא היא לא דבר פשוט. לא כשעושים את זה בפעם הראשונה כזוג צעיר שרוכש דירה חדשה ולא כשעושים את זה כזוג עם ילדים או זוג מבוגר שיש לו נכס ביד ורוצה לרכוש נכס חדש. מדובר בתהליך מורכב שמחייב התייחסות לפרטים רבים.

לא כל אחד יודע כיצד לפנות לבנק ולקבל משכנתא, כזו שתתאים ליכולות הכלכליות שלו ולצרכים שלו על פי סוג הנכס שהוא רוצה לקנות. לכן, ההמלצה היא להיעזר בגורם מקצועי שיכול לספק ליווי בלקיחת משכנתא. כך התהליך יהיה רבה יותר חכם ונכון.

מי יכול לתת ליווי כשלוקחים משכנתא?

כשזוג פונה לבנק שלו בשביל לקבל משכנתא, סביר להניח שהצוות בבנק ירצה לספק לו את המידע הרלוונטי עבורו, מנקודת מבט נוחה לבנק. הרי הוא ירצה שהזוג יבחר מסלול ממנו הבנק יכול ליהנות ולא יפנה למסלולים שיהיו נוחים יותר עבורו, או אפילו יפנה לבנק אחר בשביל לקחת משכנתא.

בשביל לקבל תשובות ומידע אובייקטיבי, רצוי לפנות אל גורם חיצוני, יועצי משכנתאות שיש להם ידע וניסיון, יש להם את היכולות, ויודעים כיצד לעזור לבני הזוג לבחור מסלול משכנתא נכון. האינטרס היחידי שעומד אל מול העיניים של היועצים, זה האינטרס של הלקוח שלהם.

מדוע חשוב לפנות אל יועצים בעת לקיחת משכנתא

שוק המשכנתאות הוא שוק לא פשוט וכן הוא מאוד דינמי. הוא יכול להשתנות, הן באופי המסלולים שהבנקים מציעים, סוג הריביות וכן בפרטים אחרים שיכולים להשפיע, בין אם זה מבחינה כלכלית ובין אם זה מבחינות אחרות.
כשפונים אל גורם מקצועי לצורך ליווי בלקיחת משכנתא, הוא יכול לספק את כל המידע הרלוונטי בנושא, מידע עדכני אשר יעזור לקחת את המסלול הטוב ביותר.

מעבר לזה, הוא יכול גם לספק כלים, כיצד להתמודד עם דרישות הבנק, יכול לעזור בבניית שאלות רלוונטיות בנושא ועוד.

כיצד בוחרים יועץ מקצועי בצורה נכונה

מאחר ויש חשיבות גדולה בליווי מקצועי, אזי חשוב גם לדעת כיצד לבחור את היועץ שיעזור בנושא. זאת על מנת שהוא אכן יוכל לעזור כפי שאנחנו רוצים. הוא ידע לספק את המידע הרלוונטי בזמן ובצורה נכונה.

לשם כך, יש לבחון את הניסיון שעומד לרשותו, יש לבחוןל את מספר השנים שהוא עוסק בתחום, ואיזה מוניטין מקצועי יש לו. כך אפשר לדעת, האם באמת מדובר באיש מקצוע שניתן לסמוך עליו, איש מקצוע שיכול לעזור בלקיחת משכנתא בתנאים הטובים ביותר.

לסיכום, אם אתם עומדים בפני לקיחת משכנתא בפעם הראשונה או מעבר לכך, מומלץ מאוד לעשות זאת בליווי של איש מקצוע. כך תוכלו לאפיין בצורה נכונה את הצרכים והיכולות שלכם. בהתאם לכך תוכלו לבחור את המסלול הרלוונטי עבורכם לנטילת משכנתא, בין אם זה בריבית נוחה ובין אם זה בלוח זמנים מותאם ליכולות שלכם.

אולי גם תאהב