עסקים

המדריך המלא לעיצוב חללים מסחריים

כאשר לקוח נכנס לחנות, משרד או כל סוג עסק אחר, מעבר למה שהמקום מציע מבחינת שירותים או מוצרים, אחד הדברים שהוא בוחן ומתייחס אליהם, זה העיצוב של המקום. הוא בוחן עד כמה העיצוב מתאים למקום, עד כמה העיצוב יפה ונעים, מספק תחושה טובה ואפילו אם הוא מספק תחושה של אמינות.

לקוחות יעדיפו להיכנס אל עסקים מעוצבים בצורה יפה ומרשימה, ולא אל מקומות שמעוצבים באופן לא מסודר, לא מאורגן, ישן ובלוי. בדרך כלל עיצוב חללים מסחריים בצורה יפה ומרשימה, ימשכו יותר לקוחות מאשר מקומות שהעיצוב שלהם איננו מתאים או נראה מאוד לא מושקע.

מדוע חשוב להשקיע בעיצוב חללים מסחריים

צריך להתייחס לנושא של עיצוב חללים מסחריים משלוש נקודות שונות:

נקודה ראשונה מתייחסת לעובדים במקום. בסופו של דבר, הם משתמשים בחלל במשך שעות ארוכות ולכן המקום צריך להיות מעוצב ומתכונן בצורה יפה ונוחה, על מנת שיוכלו ליהנות ולהפיק ממנו תועלת. חשוב לייצר עבורם סביבת עבודה מתאימה, אחרת הם יתקשו לבצע את עבודתם וכן לא יוכלו ליהנות מזמן העבודה שלהם במקום.

נקודה שנייה מתייחסת, כאמור, ללקוחות. בין אם מדובר בלקוחות קבועים ובין אם מדובר בלקוחות זמניים, ברור לכל שהמקום אמור לשרת אותם ולכן אנחנו נרצה שהמקום יהיה מעוצב בצורה יפה ומרשימה, על מנת שהם יוכלו ליהנות ממנו ולחזור אליו. זה נכון בין אם מדובר במועדון, בית קפה, חנות או כל חלל מסחרי אחר.

נקודה שלישית מתייחסת לפריטים השונים שמוצבים במקום. למשל, אנחנו צריכים להתייחס לכל הציוד והמכשירים שמוצבים במקום. כל אחד מהם יכול להשפיע כך או אחרת על העיצוב והתכנון במקום. זה נכון, גם במקרה של מדובר על ציוד שנועד לעבודה וגם על ריהוט או ציוד המשמש לצרכים אחרים.

כיצד אנחנו נעצב את המקום

עיצוב חללים מסחריים חייב לקחת בחשבון, תחילה, את השטח שעומד לרשותנו. אנחנו צריכים לדעת באיזה גודל שטח מדובר, איך אנחנו יכולים להשתמש בו, כיצד הוא מתחלק ומה אנחנו יכולים וצריכים לעשות בכל מקום.

מעבר לכך, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, מה התקציב שעומד לרשותנו ואיך אנחנו יכולים להשתמש בו בשביל שנוכל לעצב את המקום באופן אופטימלי. אנחנו נשתמש בתקציב שעומד לרשותנו הן לרכישת פריטים שונים והן לתכנון המקום בצורה מדויקת ונכונה.

נקודה נוספת שאנחנו צריכים לקחת בחשבון היא, האם ברצוננו לייצר קונספט עיצוב מסוים. ייתכן והעיצוב יהיה סטנדרטי, אך אנחנו יכולים גם לבחור ולעצב את המקום באמצעות קונספט מיוחד, ספציפי למקום. זה תלוי בסגנון של בית העסק וכן בקהל אליו אנחנו פונים.

לסיום, אנחנו תמיד יכולים להיעזר באנשי מקצוע שיספקו לנו את כל המידע והכלים לעיצוב המקום בצורה נכונה. אנחנו יכולים להשתמש בידע ובניסיון שלהם לצורך כך.

אולי גם תאהב