כללי

איך לבחור סט תפילין לבר מצווה

אחד הרגעים המשמחים ביותר בחייו של נער יהודי וכן של הוריו, מגיע בגיל 13, עת עליו לעלות לתורה ולחגוג בר מצווה. לצד החגיגה הגדולה אשר כוללת בדרך כלל בני משפחה וחברים, הרי שהאירוע כולל גם את לימוד פרשת השבוע והעלייה לתורה בבית כנסת או בכותל המערבי.

עלייה לתורה נערכת בשבוע בו הילד חוגג את יום הולדתו, אז הוא עולה וקורא מול קהל האורחים את פרשת השבוע ובדרך כלל, אירוע זה מלווה גם בארוחה חגיגית ומיוחדת, וכן הילד מקבל תשורות שונות. האירוע נמשך מספר שעות וכאמור, עם הילד חוגגים גם בני משפחתו וחבריו הקרובים.

מה צריך בשביל לעלות לתורה

מלבד העובדה העלייה לתורה כוללת, את לימוד פרשת השבוע עם רב, בין אם זה במסגרת קבוצתית או מסגרת של לימודים אחד על אחד, הרי שיש לקנות לילד גם סט תפילין בו הוא ישתמש בעת העלייה לתורה ובמקרים רבים, הוא ישמור אותו כל חייו, וישתמש בו בכל עת שירצה להניח תפילין.

נהוג שהורים או סבא וסבתא קונים לילד סט שכזה, אלא אם יש סט שעובר מדור לדור במשפחה. ישנן משפחות בהן זה חלק מהמסורת, העביר את הסט מסבא לאבא ולאחר מכן לבן, ובהמשך לדורות הבאים. כסמל למסורת היהודית ולעובדה שהסיפור היהודי ממשיך להתקיים דור אחרי דור.

איפה רוכשים סט תפילין לילד?

הורים אשר רוצים לרכוש סט תפילין לילד, יכולים לעשות זאת במקומות שונים. ישנן חנויות המתמחות במכירת מוצרי קודש ומוצרים שונים הקשורים ליהדות. כמו כן ניתן למצוא חנויות ומוסדות אשר קשורים לארגונים וחסידויות שונות, שם ניתן לרכוש סט חדש ומהודר. ישנם גם אתרי אינטרנט שמציעים סט ייחודי וחדש לבר מצווה.

חשוב להדגיש, מוטב לקנות את הסט במקום מוכר וידוע ולא באתר אינטרנט או חנות שאיננה מוכרת בתחום. הסיבה היא, רק כך אפשר לדעת בוודאות שאכן מדובר בסט אמיתי, ויתרה מזו, סט המתאים על פי ההגדרות הנדרשות לצורך שימוש בתפילין, בין אם זה בעלייה לתורה לבר מצווה או לכל שימוש אחר.

כיצד רוכשים תפילין לילד?

על מנת לקנות תפילין בצורה נכונה, יש ללמוד את הנושא, זאת אפשר לעשות דרך שורה של מאמרים מקצועיים שמלמדים כיצד הוא עשוי, וכיצד יש לבחון אותו ולרכוש את הסט בצורה מקצועית ונכונה.

סט תפילין כולל, בין היתר, פרשיות התפילין, רצועות ובתי התפילין. הם צריכים להתאים להלכה היהודית, ולעמוד בכל הכללים על מנת שיהיה ניתן להשתמש בהם בצורה תקינה וסדירה. חשוב לומר, כמו שרוכשים מוצרים אחרים בחיים רק אחרי שבוחנים אותם, כך גם תפילין לא רוכשים לפני שבוחנים אותם בצורה מדויקת וברורה.

אם אתם רוצים לדעת עוד מידע בנושא, מוזמנים לפנות אלינו ואנחנו נשמח לעזור לכם.

אולי גם תאהב