כללי

קלנועיות – המדריך השלם שיסייע לכם לקנות את זה נכון

זה יכול להיות כאב חד פעמי אבל כשזה חוזר ולא עוזב ספק אם אפשר לצעוד ולו צעד אחד קדימה מבלי להיעזר במקל שלא תמיד עוזר. 

מכירים את זה? מרגישים שאיבדתם את היכולת לצעוד למרחקים ארוכים, לעשות סידורים ולהרגיש יותר פרקטיים בחיי היום יום? אם עניתם בחיוב על אחת מהשאלות הנ"ל כנראה שאתם צריכים לקרוא את המאמר הבא- המאמר שיסייע לכם להתחיל ולסיים את כל המטלות על הצד הטוב והבטוח ביותר. 

איך קונים קולנועית? 

בכדי לדעת איזו קלנועית לרכוש חשוב להבין איזה סוגים יש בשוק הפתוח ומה מציעים לכם. מבין כל הסוגים יש סוגים המותאמים לנוסע יחיד ויש עם אפשרות לרכישת קולנועית דו מושבית. כמו בקולנועיות יחידות כך גם קולנועית זוגית הנוחות וההיבט האורטופדי הם מעל לכל. 

בין הפרמטרים החשובים שיש לקחת בעת רכישת הקולנועית יש להזכיר גם את האפשרות לקיפול מהיר וחיסכון במקום וכך גם שלט חכם. כמו כן חשוב מאוד למצוא קלנועית שקל לאחסן הן ברכב והן בטיסה אם תתכן אחת כזו.  

למען הסר ספק, כשמדברים על קלנועית התפעולית השוני גדול אבל מביא לא מעט יתרונות וביניהם עמידה בתקן המחמיר המאפשר בין היתר גם נסיעה על הכביש. הנה לכם כלי מושלם שיכול בהחלט לחסוך לא מעט הוצאות ביחס לתחזוקתו של רכב רגיל. כמו כן אם בוחרים בקלנועית בוחרים בכלי שלא מצריך רישיון, הוצאות טסט וגם לא ביטוח. 

קלנועית – מה מותר ומה אסור על הכביש? 

שלא כמו הקלנועית התפעולית קלנועית רגילה תאפשר נסיעה אך ורק על המדרכה ולא על הכביש. במקומות בהם אין מדרכה אזי תתאפשר נהיגה מאין ברירה על כביש. גם כאן אין צורך לנהוג עם רישיון וגם כאן ההוצאות תהיינה מזעריות ללא טסט או הוצאות ביטוח ובתנאי כי הנסיעה תגיע עד 12 קמ"ש.  כמו כן אסור בתכלית האיסור לעבור דרך מנהרה.

אם קניתם את הקלנועית עכשיו כל מה שנשאר זה רק לשדרג את הנסיעה באמצעות אביזרים נלווים כמו כיסוי מתאים לימי חורף, גלגלים נוחים, בטוחים ורחבים. כמו כן יש לבחור אביזרים כמו תופסן למקל או להליכון ואפילו אפשרות לקבוע בגין השבתת הקלנועית בשבת. 

הקלנועית החדשה שתרכשו תדרוש גם מנעול בטיחות וזאת בכדי למנוע פריצות או גניבות העלולות לגרום לעוגמת נפש. כמו כן יש לדבר גם על מצברים זאת בכדי שלא להיתקע במקום כזה או אחר באמצע הדרך- דבר נוסף שלא נעים בפני עצמו. 

בסיכומו של דבר אם אתם בעניין של רכישת קלנועית עשו את הבחירה הנכונה על ידי מחיר שווה לכל כיס, מפרט בטיחותי והכי חשוב נוחות מרבית שאכן תשרת את המטרה- רכישת כלי שאפשר לשנע אותו ולהניע אתכם מנקודה כזו או אחרת בביטחון ונוחות רבה. 

אולי גם תאהב