צרכנות

ראש דיו למדפסת HP – למה חשוב לקנות דיו מקורי

ראש דיו למדפסת  hp – למה חשוב לקנות דיו מקורי

כשאנחנו רוכשים מדפסת חדשה, אז מן הסתם אנחנו רוצים לשמור עליה, כך שהיא תוכל לספק לנו שירות איכותי לאורך זמן, זאת על מנת שנוכל לבצע את העבודות השונות שעלינו לבצע באמצעות המדפסת, בין אם מדובר בעבודות לשימוש פרטי ובין אם מדובר בעבודות לשימוש עסקי, וכן היינו רוצים שהמדפסת תעבוד בצורה אמינה ואפקטיבית לאורך זמן.

זו הסיבה שמלכתחילה אנחנו נרכוש מדפסות איכותיות, אך מעבר לכך אנחנו גם נרכוש ציוד היקפי מתאים, ציוד שיאפשר לנו גם ליהנות מהדפסות איכותיות אך לא פחות חשוב, כזה שישמור על איכות המדפסת ולא יצור בלאי.

כשאנחנו מדברים על ציוד היקפי של מדפסות, הכוונה שלנו בראש ובראשונה לראשי דיו או טונרים. כידוע, המדפסות עובדות על שני הפריטים הנ"ל, אלה מאפשרים לנו להדפיס כל מה שאנחנו רוצים, בין אם זה בשחור לבן ובין אם זה בצבע. ההבדל בין השניים הוא בטכנולוגיה. ראש דיו כולל נוזל, לעומת טונר שכולל אבק אשר מזריקה את הדיו על הדף. מדפסות ביתיות לרוב כוללות ראש דיו, לעומת זאת מדפסות עסקיות, כוללות טונרים.

אם אנחנו מתייחסים לראש דיו, מאחר והוא הפריט העיקרי בו נהוג להשתמש במדפסות, אזי שאנחנו יכולים למצוא שני סוגים עיקריים, ראש דיו מקורי וראש דיו חלופי. למשל, אנחנו יכולים למצוא ראש דיו למדפסות HP, אשר מיוצרות על ידי החברה עצמה ומצד שני אנחנו יכולים למצוא ראש דיו חלופי, כזה שמיוצר על ידי חברות חלופיות וניתן להשתמש בו עבור מדפסות שונות.

כאן אנחנו יכולים למצוא את אחת הנקודות המשמעותיות ביותר, אלה אשר יכולות להשפיע בצורות שונות על איכות המדפסת מחד  ואיכות ההדפסה מאידך. אומנם אנחנו יכולים לרכוש ראשי דיו חלופיים במחיר הרבה יותר זול, השאלה היא, האם זה משתלם לנו מבחינות שונות לטווח הרחוק.

ראש דיו למדפסת HP, כאמור, יכול להיות גם מקורי, קרי כזה שהחברה עצמה מייצרת, ויכול להיות לא מקורי, כלומר, כזה שמיוצר על ידי גורמים שונים, שאינם קשורים לחברת HP, אלא לחברות חיצוניות.

מדוע משתלם לקנות ראש דיו מקורי

ראש דיו מקורי מספק לנו כמה דברים, שראש דיו חלופי לא יכול לספק לנו. ראשית, מעצם זה שמדובר במוצר מקורי, הרי שאנחנו יכולים להשתמש בו בהתאמה מלאה לסוג המדפסת שאנחנו מחזיקים על פי החברה. לא מדובר במוצר גנרי או כזה שאיננו יכול להתאים לנו באופן ישיר.

אם אנחנו רוכשים ראש דיו מקורי, אזי שאנחנו יכולים להיות בטוחים שהוא עבר בדיקות יצרן בטרם הגיע אל החנות. אנחנו יכולים להיות בטוחים שהוא עמד בכל הדרישות על מנת שיהיה ניתן לספק לנו אותו בצורה אופטימאלית.

נקודה נוספת חשובה לא פחות, כשאנחנו רוכשים ראש דיו מקורי, הרי שאנחנו מקבלים אחריות מלאה על המוצר, אנחנו יכולים להיות בטוחים שאם יש בעיה מסוימת עם המוצר, אזי שאנחנו נקבל מוצר חלופי במידת הצורך. זה חשוב מאחר ולא מדובר במוצר זול, ומן הסתם, לא נרצה להחליף את כל המדפסת רק בגלל תקלה כזו או אחרת.

צריך לומר, אנחנו יכולים לרכוש ראש דיו מקורי במגוון רחב של חנויות, למשל, חנויות מחשבים, חנויות שמתמחות במכירת מדפסות ומוצרי דפוס, וכן בחנויות לציוד משרדי. אנחנו יכולים למצוא שם קטלוגים נרחבים של מוצרי דפוס מסוגים שונים ובפרט ראשי דיו עבור שלל מדפסות ושלל דגמים. בכל חנות נוכל למצוא את כל המידע שאנחנו צריכים בנושא.

אולי גם תאהב