כללי

איך לבחור עורך דין לענייני הגירה

אין זה סוד שאחד הנושאים הבוערים היום בחדשות, לא רק בישראל אלא בכל העולם, הוא נושא ההגירה. מדובר בתחום מאוד רחב, גדוש, אשר נתון לדיון ציבורי עמוק ולא מעט ויכוחים בקרב קבוצות שונות באוכלוסייה. זה נכון במדינת ישראל ברבדים שונים, זה בוודאי נכון גם במדינות אחרות.

אך מעבר לויכוח ולדיון התיאורטי או המשפטי בתחום, ישנם אנשים שצריך לקבל מענה. לא בכל סיטואציה ולא בכל מקרה פרטני מדובר על עניין שנועד לתקשורת, פוליטיקאים או גורמים אחרים. הרבה פעמים הנושא הוא סבוך, אישי, מורכב, אך עדיין הוא לא עניין פוליטי לאומי, אלא יש בעיה אמיתית שצריך לטפל בה. עורך דין הגירה הוא האיש המיועד לכך.

באילו מקרים נרצה להפעיל עורך דין הגירה

בעיקרון, בלא מעט מקרים אנחנו נמצא את עצמנו נדרשים לשירותיו של עורך דין הגירה. זה נכון כאשר מדובר על מהגרים המבקשים מקלט במדינה מסוים (כתוצאה מרדיפה, מלחמה או כל סיבה אחרת), כאשר מדובר על אנשים שעזבו לארץ אחרת, חיו בה שנים מסוימות וכעת רוצים לגרש אותם מסיבה כזו או אחרת. כמו כן זה נכון לגבי אנשים שרוצים להגר על מדינות שונות.

עורך דין הגירה, כפי שניתן להניח, יש לו את הכלים והידע כיצד להתמודד עם הרשויות, יש לו גם את הכלים והידע איך לפתור בעיות שונות, באופן כזה שהלקוח לא יפגע ולא יצטרך להתמודד עם איומים שונים. כולל איום בגירוש.

לפני שנסביר מה בדיוק עושה עורך דין הגירה, יש להדגיש שתמיד מומלץ לפנות אליו לייעוץ ואם יש צורך לשכור את שירותיו. עורך דין הגירה יכול לעזור במקרים של כוונת גירוש מהמדינה, בכוונה להשיג מסמכים המוכיחים את מצבו של מגיש הבקשה, כמו כן הוא מייצג את הלקוח שלו בכל עת שירצה להגיש בקשת אזרחות ועוד. תמיד רצוי להשתמש בשירותיו.

איך בוחרים עורך דין בצורה נכונה?

בדומה למקרים רבים אחרים, גם עורך דין הגירה צריך להיות בעל ניסיון רב בתחום, הוא צריך להיות מסוגל להתמודד עם הצד השני, בדרך כלל המדינה וכן להיות מסוגל לשלוף "שפנים מהכובע" בשביל להוכיח את צדקתו של הלקוח שלו.

מעבר לכך, מאוד חשוב שנבחר עורך דין הגירה שיכול לעמוד בלוח הזמנים שלנו. אנחנו צריכים להיות מסוגלים להתחיל ולסיים את התהליך בזמן, שכן במקרים של הגירה הרבה פעמים לגורם הזמן יש משמעות עצומה. לכן חשוב שיהיה זה עורך דין שמסוגל לעמוד בזמנים שלנו.

נקודה אחרונה, עורך דין הגירה צריך להבין היטב את המשמעות של הדברים, עצם ניצחון ובפרט עצם הפסד עבורנו. אם הוא לא יהיה מסוגל לעשות זאת, יש סיכוי רב שלא ידע להתייחס לתהליך ברצינות שאנחנו מצפים לה, מה שיפגע בסיכוי שלנו לנצח בתיק.

אולי גם תאהב