פנאי ונופש

איך בוחרים יאכטה ליום הולדת?

אחת הדרכים המעניינות והייחודיות לחגוג יום הולדת, ללא צל של ספק היא באמצעות שייט ביאכטה בים התיכון. דרך זו הפכה להיות מאוד פופולארית בקרב לא מעט ישראלים, בפרט צעירים אשר רוצים לחגוג הרחק מבני משפחתם, בצורה שונה, מקורית, הרבה יותר מעניינת מאשר מסיבה במועדון או בכל מקום אחר.

לא רק צעירים, כמובן, מעוניינים לחגוג ימי הולדת על יאכטה, אלא גם מבוגרים, בין אם זה הורים אשר רוצים לחגוג עם ילדיהם, ובין אם מדובר בזוגות שמעוניינים לחגוג בצורה אינטימית, ייחודית, הרחק מהילדים או מבני משפחה אחרים. יש גם מי שמשלב כמובן, בין אירועי יום הולדת על יאכטה לאירועים אחרים במקומות שונים.

מדוע משתלם לעשות אירוע יום הולדת ביאכטה?

כפי שאנחנו יכולים להניח, אירוע על יאכטה הוא משהו שונה מאשר בכל מקום אחר. מעצם העובדה שלא מדובר במבנה נייח, ולא מדובר באירוע על היבשה, אז באופן טבעי התנאים יוצרים אפשרויות שונות.

למשל, בזכות העובדה שהאירוע נערך על יאכטה, בים הפתוח, במהלך שייט. כל זה מאפשר לייצר אירוע אחר, שונה וייחודי. אם נוסיף לכך את העובדה שבאירוע אפשר לשלב דברים שונים ומוכרים, כמו למשל ארוחה (אם מדובר על זוג אשר אפשר לערוך ארוחה רומנטית על רקע השקיעה), ריקודים ועוד.

כיצד בוחרים יאכטה לאירוע יום הולדת?

באופן טבעי, בשביל שהאירוע של יאכטה ליום הולדת יהיה מוצלח, הרי שהיא צריכה להתאים לאופי שלו, בין אם זה מבחינת גודל היאכטה ובין אם זה מבחינות אחרות. צריך לבחון איך היאכטה משרתת את האירוע וכן את כמות המשתתפים שאמורים להיות נוכחים בו.

חשוב גם לבדוק עד כמה היאכטה משוכללת, עד כמה היא מתקדמת, הן מבחינת אופי השימוש בה והן מבחינת הפונקציות שהיא כוללת. למשל, ישנן יאכטות עם בריכה, ג'קוזי, סאונה ודברים אחרים. אלה יכולים להפוך את האירוע להרבה יותר מהנה.

מה צריך לבדוק לפני שבוחרים יאכטה?

ראשית, נבדוק את הגודל של היאכטה. אם מדובר על אירוע גדול, אנחנו נרצה יאכטה גדולה. אם מדובר באירוע קטן, אירוע לזוג, אז נוכל להסתפק גם ביאכטה קטנה שמתאימה לשני אנשים. צריכים גם לבדוק עד כמה היא נעימה לשהייה במשך מספר שעות של שייט.

שנית, אנחנו צריכים לבדוק לאן היאכטה יכולה לשוט, באיזו מהירות ואילו אפשרויות החברה שמשכירה לנו את היאכטה, מציעה לנו. זאת בשביל שאנחנו נוכל לקבוע את המסלול ואת מה שאנחנו רוצים לעשות במהלך האירוע. כך נוכל לקבוע את לוח הזמנים וכיצד בדיוק זה יכול להתאים לנו.

שלישית, אנחנו צריכים לבדוק, מה אנחנו יכולים לעלות אל היאכטה. אם יש דברים מסוימים שאנחנו רוצים באופן ספציפי או דברים שאנחנו רוצים להזמין מהחברה, בשביל שנוכל ליהנות מהם בזמן האירוע שלנו, למשל שירות קייטרינג, תקליטן או כל דבר אחר.

אולי גם תאהב