בריאות ורפואה

לעבור טיפול בהתמכרויות – איך עושים את זה בצורה חכמה

אנשים מכורים הם אנשים חולים. כל איש מקצוע שעובד עם אנשים מכורים, בכל סוגי ההתמכרויות, ידע לאבחן זאת מיד. הוא ידע להסביר שהאדם אשר עומד מולו ומכור לדבר מסוים, זקוק לטיפול והוא בעצם חולה. אם לא יטפלו בו, המצב שלו רק עלול להחמיר. 

אדם מכור לא יודע כיצד לצאת מהמצב הזה, הרבה פעמים הוא מניח שהוא נמצא במצב טוב או לחילופין, הוא מניח שהוא לא יכול לצאת, זו גזרת גורל ועליו להשלים איתה. לכן הוא גם לא ידע כיצד לטפל בעצמו, במקרים רבים הוא יוותר על אופציות של טיפול שיציעו לו, אך עליו לעבור טיפול בהתמכרויות בשביל לגלות שמצבו לא טוב או שזו לא גזירת גורל והוא באמת יכול לטפל במצבו. 

צריך לומר, בשביל לעבור טיפול בהתמכרויות אנשים צריכים לוותר על חלק משמעותי מעצמם. זה לא עניין של מה בכך. זה אומר לוותר על האגו, על הכבוד, זה אומר גם לוותר על מה שהם מכירים, בין אם זה סמים, אלכוהול, הימורים או כל דבר אחר. למביטים מהצד, זה נראה כמו דבר חיובי, אבל מכורים רואים בדברים האלה ערך, הם רואים בכך משהו שמחזיק ומשרת אותם. 

כיצד עוברים טיפול בצורה נכונה

אחרי שאדם מכור מבין שהוא נמצא בבעיה ועליו להיות מוכן לעבור טיפול, הוא צריך להגיע למסקנה נוספת והיא לא פשוטה, הטיפול חייב להתבצע על ידי גורם מקצועי, הוא בעצמו לא יכול לטפל בהתמכרות שלו אלא רק גורם חיצוני, מקצועי יכול לעשות זאת, וכן בדרך כלל ההתמכרות צריכה להתבצע רחוק מהסביבה המוכרת לו. כך הוא לא יתפתה להשתמש או לצרוך באותם דברים שהפכו אותו למכור והוא גם לא ימצא את עצמו עם אותם אנשים שהיו חלק מסביבתו בזמן ההתמכרות. 

מעבר לכך, טיפול בהתמכרות חייבת להתבצע לאורך זמן, בתהליך ארוך, פרטני, בתהליך שסופו לגרום לו להבין, שההתמכרות שלו היא דבר שלילי שהשפיע על חייו לרעה ועליו למצוא משהו אחר, שיספק לו מענה בשביל להחזיר את חייו למסלול הנכון.

אולי גם תאהב