טייפ מנהלים

אחד הדברים הכי יפים שפיתוח הטכנולוגיה הביא איתו הוא הפיכת מוצרים שימושיים לאטרקטיבים במיוחד, עם שיפור מערכת ההפעלה והמנגנונים שלהם. דבר זה בא לידי ביטוי במצלמות לדוגמה. אם בעבר היו מחוברים אל המצלמות עשרות חוטים והן היו מונחות על הכתף של הצלם, הרי שהיום המצלמות לא מחוברות לשום חוט והן מאפשרות תזוזה קלה ונינוחה יותר במרחב. אה, וכמובן שהן קטנות יותר באופן משמעותי. אפקט דומה התרחש במכשירים כמו טייפ מנהלים, עליו נרחיב במאמר הבא.

היסטוריית טייפ מנהלים

טייפ מנהלים הוא מוצר בעל ותק רב בשוק, ועבר גלגולים רבים של התחדשות. בעבר הוא היה מורכב ממכונה גדולה שהתחבר אליה צינור דיבור. דרך צינור הדיבור הוקלט הקול בתוך סלילי המכונה, וכך המוצר, שהיה נקרא אז "דיקטפון", אפשר הקלטה ושמיעה חוזרת של הדברים.

גלגוליו של טייפ מנהלים כלל שכלול של המכונה מבחינת גודל, שטח אחסון, רעשי רקע ועוד. לצורך הדוגמה, עד לפני כמה עשרות שנים טייפ מנהלים היה יכול להקליט על גבי קלטות עם סלילים, וכשהקלטת היתה נגמרת היה על המשתמש להחליף לקלטת נוספת.

כך נוצר מצב שאנשים שמשתמשים בטייפ מנהלים על בסיס יום יומי, כמו עיתונאים למשל, היו אוגרים עשרות, מאות ואלפי קלטות על מנת לשמור את הידע המאוחסן על גבי הקלטת.

טייפ מנהלים היום

טייפ מנהלים של שנת 2019 הוא מכשיר חדשני וקטן עם נפח אחסון עצום. המיקרופון שהוא מכיל בתוכו הוא מיקרופון איכותי המאפשר הקלטה המסננת רעשי רקע. טייפ מנהלים היום הוא ללא מנוע, ולכן, שלא כמו בעבר, ההקלטות לא מלוות ברעש מנוע צורם.

להבדיל מפעם, טייפ מנהלים היום מקליט ללא קלטות. ההקלטה נשמרת בזיכרון המכשיר, ובהורדה פשוטה למחשב מתפנה מקום להקלטות נוספות. אולי היום זה נשמע מובן מאליו, אך בעבר סביר שאם הייתם אומרים למישהו שכך העניין יעבוד יום אחד – הוא לא היה מאמין.

יתרונות נוספים של טייפ מנהלים

היות והקבצים הדיגיטליים מיועדים לאחסון במחשב, יכול המשתמש לבצע מניפולציות של תיקון ושיפור איכות השמע של הקבצים. בנוסף, בשל גודלו הקטן, טייפ מנהלים היום הוא מכשיר נייד שאפשר לשאת אותו ממקום למקום בקלות.

מלבד הנשיאה הפשוטה, יש כאן אפקט של הקלטה מיטבית היות והמכשיר הקטן נכנס בכל כיס, ויכול להקליט בצורה אפקטיבית ואיכותית.

מי משתמש בטייפ מנהלים?

טייפ מנהלים נועד למגוון רחב של שימושים. אנשים שכחלק ממקצועם מראיינים אנשים אחרים, צריכים לתמלל את התוכן הנאמר הראיון. טייפ מנהלים מאפשר להם להקליט את המראויינים ולאחר מכן לשמוע שוב ושוב את ההקלטה, על מנת ליצור קובץ תמלול מדויק.

שימוש נוסף בטייפ מנהלים יכול להיעשות על ידי תלמידים וסטודנטים בעלי לקויות למידה, שזקוקים לשמיעה חוזרת של החומר.

לסיכום, טייפ מנהלים הוא מכשיר שימושי במיוחד, ועם החידושים של היום הוא יכול להיות לעזר למגוון צרכים.

אולי גם תאהב