צרכנות

כל מה שאתם חייבים לדעת על דשא סינטטי

רבים מאיתנו מכירים את הסיטואציה בה אנו רוכשים בית חדש, שוכרים משרד חדש עבור העסק שלנו, או מעוניינים מסיבה כזו או אחרת בריהוט גן או גינה. המודעות היום כי זמן שווה כסף, מספקת עבורנו את המחשבה שכמה שפחות נצטרך לדאוג לטיפול וטיפוח, כך נוכל להתפנות לעיסוקים שחשובים באמת. ולכן, פתרון היצור הסינטטי מאפשר עבורנו בית או קליניקה מעוצבים ואסתטיים, מבלי הצורך בטיפול או מחשבה נוספת.

עולם שלם של בחירה

מה שרובנו מכירים פחות, הוא את הסוגים הכה רבים ושונים שיש לדשא סינטטי. ישנם כמה פרמטרים אשר מבדילים סוג דשא סינטטי אחד ממשנהו, ואשר מייצרים מראה שונה בתכלית האחד מהשני. להבדיל מדשא רגיל ואותנטי, דשא סינטטי מורכב מסיבים. צפיפות הסיבים מעידה על איכותו של הדשא. ככל שהצפיפות מירבית והמשטח עשוי מיותר ויותר סיבים, כך נשיק מכך שקיבלנו משטח איכותי יותר, ולמעשה, כך גם המשטח יהיה נעים יותר למגע ויפה יותר.

צבעו של הדשא הסינטטי הוא לפי רוב ירוק, כאשר ניתן לבחור את גוון המשטח לפי הגוון הירוק המועדף עלינו. יחד עם זאת, בשנים האחרונות החלה מגמה של יצור דשא סינטטי בצבעים שונים, שאינם אותנטיים, כמו כחול ואדום, עבור מי שמבקש להכניס קצת ייחודיות לגינתו. הדבר נהוג למשל בבתי ספר, גנים ציבוריים או בגני ילדים.

דגש על: איכות ללא פשרות

אמנם אין זה נראה כך, אך משטחי דשא סינטטי שונים מאופיינים באיכות שונה. הדבר מתבטא בתרכובת המשטחים, ובחומרים המצויים בהם על מנת לשמור על הגנה מירבית על המשטחים כמו ביום שנקנו. האויבת הגדולה ביותר של הדשא הסינטטי היא השמש, וביכולתה לגרום להריסתו כליל, אם אינו איכותי מספיק. עקב כך, משטחי דשא סינטטי מצופים במסנני UV אשר כל תפקידם הוא הגנה מפני נזקי השמש. משטחי דשא ראויים ואיכותיים יהיו כאלה בעלי מסנני UV. ואילו בגזרת תרכובת המשטח, חשוב לוודא כי הוא אינו מכיל רעלים ומנגד כי הוא כן מכיל מעכבי בעירה.

עמידותו של משטח איכותי של דשא סינטטי יכולה להגיע ל-25 שנה ואף יותר, כמובן בהתאם לאיכות היצרן. לכן, לא פחות חשוב מאסתטיקה וטכניקה, חשובה לא פחות החברה המייצרת את הדשא הסינטטי שבחרנו, ומעקב אחר השירות והמקצועיות הניתנים לנו על ידה. אחריות יצרן הגונה מתייחסת לנשורת סיבים והתפוררותם, פרימה של תפרי המשטח ונזקים אחרים שביכולתם להיגרם למשטח הבסיס. כל זאת, ולו רק למען שמירה על משאבי הכסף, והזמן שהשקענו.

לאחר שבחרנו את המשטחים, העיצובים והאיכות המתאימה לנו ביותר, אנו מתפנים ליהנות מסיום פרויקט הגינה כפי שתמיד חלמנו עליו. כמאחד את חשיבות האסתטיקה יד ביד עם היתרון המדהים שבחוסר הצורך לטפל ולהשקות, אנו כעת מתפנים ליהנות מהגינה המושלמת, ומבלי צורך לעשות ולו עוד צעד נוסף למען הטיפול בה.

אולי גם תאהב