צרכנות

מזון לכלבים: כל מה שאתם חייבים לדעת

כל מי שמכיר ולו במעט את התחום של מזון המיועד לכלבים יודע, שלא מדובר בתחום חד גוני. כלומר, מדובר על תחום שיש בו הרבה מאוד רבדים שונים. למעשה, במהלך השנים, בוודאי בשני העשורים האחרונים, אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד סוגי מזון, אשר יכולים לשרת כלבים מכל הסוגים, בכל עת שנדרש.

במאמר זה אנחנו נסביר על ההבדלים השונים, למשל בין אוכל יבש לכלבים לבין אוכל רטוב וכמובן כיצד בוחרים את המזון הרלוונטי לכלב שלכם. כל מי שיש לו כלב בבית חייב להכיר את התחום של מזון לכלבים וחייב לדעת כיצד לבחור בצורה נכונה מזון שישרת את הכלב שלו. בדומה לבני אדם, גם כלבים ניזונים ממזון אשר מכיל רכיבים שונים שאמורים לעזור להם מבחינה פיזית ומבחינות אחרות.

מה ההבדל בין אוכל יבש לבין אוכל רטוב

כאמור, אחד מנקודות הבסיס הקשורות למזון כלבים, הוא ההבדל בין אוכל יבש לכלבים לבין אוכל רטוב. על פניו זה נשמע כמו דבר מורכב, אך האמת היא שהוא מאוד פשוט וסטנדרטי ואנחנו יכולים למצוא את ההבדלים האלה גם אצלנו, קרי בני אדם, אך אנחנו לא מתייחסים אליהם באופן מיוחד.

אוכל יבש לכלבים הם גרגרים אשר נמכרים בשקים או בצורות אחרות. כשמם כן הם, אוכל יבש. הם הבסיס לתזונה של כלבים ואפשר להגיש אותם מספר פעמים ביום. בעיקרון, נהוג להגיש לכלב פעמיים או שלוש פעמים ביום, זה תלוי בגודל, סוג ובמאפיינים אחרים של הכלב.

לעומת זאת, מזון רטוב לכלב, הוא למעשה מזון שמגיע בקופסת שימורים אשר יש לשמור במקרר אחרי פתיחה, הוא כולל לרוב בשר מסוג מסוים, וכפי שניתן להבין הוא רטוב, מאחר ויש לו רוטב או מיצים שהבשר יוצר. בעיקרון, אפשר להגיש לכלב כל יום מזון רטוב, אך מפאת מחירו, הרבה פעמים מעדיפים להגיש לו פעם בשבוע או בחודש. בכל פחית יש 3-4 מנות בדרך כלל.

מה עוד צריך לדעת על מזון לכלבים

כאמור, כל סוג מזון, בוודאי מזון יבש לכלבים בנוי כך שהמרכיבים שלו מתאימים לכלבים על פי מאפיינים שונים. למשל, על פי גיל, משקל, סוג, גזע ועוד. מעבר לכך, אנחנו יכולים למצוא אוכל מותאם לכלב על פי מצבו הבריאותי וצרכים שונים הקשורים להיבטים פיזיולוגיים, רפואיים ואחרים.

כמו כן, כל סוג מזון מגיע בטעמים שונים. אנחנו יכולים למצוא מזון בטעם עוף, כבש, דג, ירקות ועוד. על כל שק מזון אנחנו יכולים למצוא את כל המרכיבים הנכללים בו וכן את כל היתרונות של השימוש במזון עבור הכלב.

חשוב מאוד להתאים את סוג המזון לכלב, על מנת שהוא מקבל בדיוק את מה שהוא צריך וכן על מנת שאנחנו לא נספק לו מזון שאיננו רלוונטי עבורו.

אולי גם תאהב