עסקים

עורך דין פלילי במרכז – כיצד למצוא עורך דין בצורה נכונה

עורך דין פלילי במרכז – כיצד למצוא עורך דין בצורה נכונה

על פניו, היום הרבה יותר קל למצוא עורכי דין בתחום הפלילי, בכל הארץ ובוודאי באזור המרכז. אנחנו לא צריכים לעבוד קשה מדי בשביל למצוא עורך דין שייצג אותנו בתיק כזה או אחר, שכן יש לנו מספיק מקורות מהם אנחנו יכולים להוציא פרטי מידע על עורכי דין, ומן הסתם, גם יש לא מעט עורכי דין שיכולים לעזור לנו.

עם זאת, חשוב לדעת כיצד לעשות את זה בצורה נכונה, כיצד לגשת אל הנושא, כיצד לברור מתוך רשימה של עורכי דין, גורם כזה או אחר שיוכל לעזור לנו, וכן חשוב לדעת כיצד אנחנו יכולים לבחור בסופו של דבר עורך דין פלילי במרכז שיוכל לשרת אותנו בצורה נאמנה, מול כל מקרה בו אנחנו נמצאים.

לפני שנסביר על אפשרויות ותהליכי הבחירה שעומדים לרשותנו, חשוב להדגיש כאן נקודה משמעותית והיא, לא תמיד אנחנו נדרשים להיעזר בעורך דין פלילי רק בעת משפט. כלומר כמו במקרים אחרים, ייתכן שגם כאן אנחנו נידרש להיעזר בשירותיו של עורך דין לצורך התייעצות, לצורך עזרה במקרים ספציפיים בלי קשר לשאלה האם זה הגיע או יגיע לבית המשפט. למשל, אם אנחנו רוצים להימנע מבעיה מסוימת, אז נכון יהיה לשכור את שירותיו של עורך דין מראש, מישהו שיוכל לייעץ ולעזור לנו בנושא.

נקודה אחרת חשובה שעלינו לזכור, בחירה של עורך דין פלילי במרכז או בכל מקום אחר, זו החלטה שמתקבלת אצלנו בתנאים שונים.

יש מקרים מסוימים בהם אנחנו צריכים לקבל את ההחלטה באופן מיידי, מבלי שיש לנו זמן לבחון את האפשרויות השונות. למשל, אם אנחנו מעורבים באירוע פלילי שמתרחש כאן ועכשיו, אזי שאנחנו צריכים למצוא כמה שיותר מהר מישהו שיוכל לייצג אותנו. מצד שני, אנחנו יכולים למצוא את עצמנו גם במקרים אחרים, הפוכים, כאלה שיש לנו מספיק זמן להיערך למקרה, ואז אנחנו יכולים לברור היטב, אנחנו יכולים לבצע חיפוש מקדים, ולהחליט אחרי בדיקה קפדנית ומדוקדקת, את מי לבחור. הכל תלוי במקרה ובסיטואציה בה אנחנו נמצאים.

כיצד אנחנו עושים את הבחירה הנכונה?

ראשית, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו מה אנחנו מחפשים. האם אנחנו מחפשים עורך דין מנוסה או עורך דין צעיר וחסר ניסיון אך רעב ומלא באמביציות ושאיפות. האם אנחנו מחפשים עורך דין שכיר שעובד במשרד או עורך דין עצמאי שיוכל לספק לנו שירות ישיר, אישי.

שנית, אנחנו מדברים על עורך דין במרכז הארץ, זה בהנחה כמובן ואנחנו נמצאים באזור זה ושם התיק שלנו מתנהל. הרי אם התיק מתנהל באזור אחר, וכל המקרה התרחש באזור אחר, ייתכן שאנחנו נצטרך לחפש עורך דין מהאזור. בעיקרון, יש לנו הרבה יותר אפשרויות בחירה באזור המרכז, כך שאנחנו יכולים לברור מבין קבוצה גדולה יותר של עורכי דין, ועל כן זה הרבה יותר פשוט וקול.

שלישית, אנחנו צריכים לבחון באיזה תחום הוא מתמחה. האם מדובר בעורך דין שמתמחה בדין הפלילי באופן מלא, כלומר בכל מה שקשור לדין הפלילי, או שהוא מתמחה בעיקר בסוג מסוים של עבירות. סביר להניח שאנחנו נחפש מישהו שיוכל להתאים למקרה שלנו, עם עדיפות לעורך דין שמתמחה ספציפית לסוג העבירה בה אנחנו מואשמים.

ארבע, רצוי לבחור עורך דין שאנחנו יכולים לקבל עליו את כל המידע הנדרש לפני כן, זאת בשביל לדעת עד כמה הוא מתאים לנו, חשוב שהוא יהיה זמין ונגיש אלינו, וכמובן מישהו שיש לנו כימיה טובה איתו.

אולי גם תאהב