כללי

מה זה בעצם חדרי קירור ומה השימוש שלהם

חדרי קירור משמשים במקומות רבים בתעשייה היום. החל מחדרי קירור המיועדים לשמירה על תרופות וכלה בהצעת המחרב של חדרי קירור לאחסון גופות. אלא שאמנם חדרי קירור רבים נדמים מבחוץ כדומים זה לזה אבל למעשה, אם נחקור את הנושא לעומק נראה כי קיימים הבדלים מהותיים בין חדרי קירור שונים המיועדים לצרכים שונים.

על מנת שתוכלו לבחור בהצלחה חדרי קירור מתאימים לבית העסק שלכם, ריכזנו פה מידע חשוב שיעזור לכם להבין במה דברים אמורים.

חדרי קירור שומרים על טמפרטורה נמוכה ועל אפס אחוזי לחות

אחת הטעויות הנפוצות היא שכאשר מדברים על חדרי קירור, מדברים עליהם רק ככלי מקרר. אלא שלא כך הדבר. לכתחילה, חדרי קירור נועדו לסלק את הלחות לה תפקיד חשוב בהריסה של מוצרים שונים. כך שגם אם מדובר על אחסון מוצר אותו לא חייבים לאחסן בטמפרטורה נמוכה מאוד, כמו במקרה של ביצים וכיוצא באלו, עדיין חשוב לבנות מקומות אחסון נעדרי לחות עבור המוצרים הללו.

חדרי קירור שונים מתאימים לצרכים שונים

חדרי קירור המשמרים תרופות לא מתאימים בהיכרך להגנה על ירקות, חדרי קירור המאחסנים גופות כמובן לא מתאימים לאחסון בשר וכן הלאה. היום אנחנו יודעים להגיד כי לכל מוצר יש את הטמפרטורה המתאימה ביותר עבורו כדי שישמר בתנאים הכי טובים שיש. בניה של חדרי קירור צריכה כמובן להיות בהתאמה למוצרים אותם אתם מאחסנים במפעל או המוסד עליו אתם אמונים.

שימו לב כי למשרד הבריאות הישראלי תקנים מחמירים בכל הקשור לאחסון של מזון ותרופות, כך שחשוב להקפיד, עוד בשלבי הבנייה וההנחה של חדרי הקירור כי הם מתאימים לתקנות של משרד הבריאות.

הגודל כן קובע

חדרי קירור לא חייבים להיות גדולים מאוד. חדרי קירור יכולים גם להיות עבור ירקות של מסעדה או לשמירה על תרופות במעבדה קטנה. זה לא משנה מה הגודל של בית העסק שלכם. מה שכן, צריך לקחת בחשבון כי הגודל יכול להשפיע על אפקט הקירור. שכן ככל שמדובר על שטח קטן יותר כך צריך פחות אנרגיה כדי לקרר את המרחב. כך שצריך לשים לב כי אתם לא בוחרים בחדר קירור שיקפיא את המוצרים אותם לא הייתם רוצים למצוא קפואים.

הבטיחות מעל הכל

היום, משרד הבריאות הישראלי מקפיד על כך שכל חדרי הקירור בארץ יהיו בעלי ידית פנימית כדי שחלילה, לא ינעל אף עובד בתוך חדר הקירור. חשוב לזכור, באותה נשימה כי חדר קירור מקצועי הוא כזה הסגור הרמטית. כך שחשוב להקפיד על בחירה נכונה של חדרי קירור המתאימים לתקן מחד ונותנים עבודה טובה מאידך.

במידה ואתם מעוניינים לשמוע עוד, אנחנו ב- Nik Systems מזמינים אתכם להיכנס אלינו לאתר, להשאיר פרטים ונציגי השירות שלנו יחזרו אליכם במהירות.  

אולי גם תאהב