כללי

המדריך המלא להסרת שטיחים מקיר לקיר

אנשים רבים בוחרים להתקין שטיחים מקיר לקיר, הן במבני מגורים והן במבנים עסקיים ומסחריים. שטיחים אלו מכסים את חלל החדר מקצה לקצה, ולמעשה מהווים תחליף לריצוף רגיל. תחליף חמים ונעים.

במקרים רבים השימוש בשטיחים מקיר לקיר, נועד בשביל לייצר אווירה הרבה יותר נעימה וחמימה במקום, בעוד שיש מקרים, למשל במבני מגורים, בתי אירוח, בהם שימוש בשטיחים מקיר לקיר נועדו גם לצרכים בטיחותיים. למשל, אם ילדים מתגוררים או משתמשים במבנה, אז השטיחים מאפשרים להם לשחק על הרצפה ללא חשש מנפילות או כל דבר אחר.

מתי נרצה להסיר את השטיחים?

ישנם מקרים מסוימים בהם נרצה להסיר את השטיחים. הסרת שטיחים מקיר לקיר מתבצעת כאשר רוצים להחליף אותם בשטיחים חדשים, לתקן בלאי שנוצר במהלך הזמן או בשביל לחזור ולהשתמש ברצפה המקורית של חלל החדר.

הרבה פעמים, אנשים שרוכשים מבנה שיש בו שטיח מקיר לקיר, בוחרים להסיר אותו על מנת להתקין שטיח אחר או להשתמש בריצוף המקורי, מאחר והשטיח איננו מתאים לצרכים שלהם ולאופן בו הם בוחרים לעצב את המקום.

כיצד מסירים שטיחים מקיר לקיר

הסרת שטיחים מקיר לקיר צריכה להתבצע על ידי אנשי מקצוע ולא באופן עצמאי. יש לכך הסברים שונים. בראש ובראשונה, רק כך יהיה ניתן להסיר את השטיח בצורה מלאה ומדויקת, מבלי לגרום נזק לריצוף ויהיה ניתן לחזור ולהשתמש בו.

שנית, רק על ידי הסרה באופן מקצועי, יהיה אפשר לחזור ולבצע שימוש חוזר בריצוף בחלל החדר, מבלי שאנחנו נצטרך לבצע תיקונים, אשר עלולים לגבות משאבים וכן לקחת זמן. אנשי מקצוע מנוסים שמתמחים בכך, ידעו להסיר את השטיח, את הדבק שנמצא מתחתיו וכן לבצע שיקום של הרצפה לאחר מכן

כיצד מסירים שטיח מקיר לקיר בצורה נכונה.

אם אנחנו רוצים ליהנות מתהליך הסרת שטיחים מקיר לקיר בצורה נכונה, עלינו לבחור חברה מקצועית ומנוסה שמתמחה בכך. חברה אשר מעסיקה צוות עובדים העוסק בכך על בסיס קבוע וכן יש לו את כל הכלים והציוד הנדרש לביצוע העבודה.

בשלב הראשון, הצוות יסיר את השטיח עצמו באמצעות סכין מתאים. הוא יבצע חיתוך עדיין בחלקים שונים ויבצע הפרדה של השטיח מהרצפה. לאחר מכן, הוא ינקה את הדבק מהרצפה, על מנת שלא יישאר שום חלק ממנו, מה שעלול למנוע אפשרות לחזור ולהשתמש ברצפה בעתיד. בסיום התהליך הצוות ינקה את הרצפה היטב ויחזיר אותה לקדמותה.

לפני סיום חשוב להבהיר, תהליך זה חייב להתבצע בצורה מסודרת, כאשר בסופו יש לסרוק היטב את חלל החדר ואת הרצפה, על מנת לוודא שלא נשארה שום חתיכה מהשטיח וכן לא נשאר דבק על הרצפה. רק אחרי שוידאנו שהרצפה נקייה לגמרי, נוכל לחזור ולהשתמש בה כפי שאנחנו רוצים, בין אם זה הדבקת שטיח חדש או התקנת אריחים חדשים.

אולי גם תאהב