כללי

מערכות פחם פעיל –  איך הן פועלות 

אחת הבעיות הגדולות ביותר שאנחנו מתמודדים בעידן המודרני, היא בעיית הזיהום. אנחנו חווים אותה בדרכים שונות, והיא משפיעה על החיים שלנו במובנים רבים, בין אם זה מבחינה בריאותית, מבחינה כלכלית, מבחינת איכות החיים ומבחינות אחרות.

בעיית הזיהום הפכה להיות משמעותית יותר ככל שהעולם התפתח והחל להשתמש בכלים ואמצעים יותר מתקדמים, יותר מודרניים. לשמחתנו, עם השנים, הפנמנו שיש בעיה, הכרנו בה, והתחלנו לייצר אמצעים ומערכות שמאפשרים לנו להתמודד עם הבעיה בצורה אפקטיבית, בצורה שתאפשר לנו לייצר בכמויות גדולות, באופן תעשייתי, אך בלי לזהם או לפחות, תוך צמצום ניכר של המרכיבים והדרכים אשר גורמות לזיהום אוויר, זיהום הקרקע, זיהום סביבתי וכל זיהום אחר.  חשוב להדגיש, בלי אותן מערכות, ייתכן שהיינו צריכים להקטין את כמויות הייצור או שהיינו גורמים לנזק גדול יותר גם לאדם וגם לסביבה.

אחת מאותן מערכות שמאפשרות לנו לייצר בכמות סבירה וטובה, הן מערכות פחם פעיל. מדובר על מערכות שמאפשרות לנטרל ריחות, לנטרל פליטה של גזים וכן חומרים נוספים שעלולים לגרום גם לזיהום וגם לפגיעה באיכות החיים הן בסביבה והן של העובדים עצמם, בזמן תהליך הייצור.

אותן מערכות עובדות על מסננים ייחודים, שמאפשרות לסנן חלקיקים ולפזר אותן בצורה הרבה יותר יעילה, תוך כדי כך שהוא סופחות את החומרים שנוצרים בזמן תהליך הייצור בצורה אפקטיבית. חשוב לציין, אותן מערכות עובדות עם ריכוזי מזהמים ברמות שונות, בין אם מדובר בריכוזי מזהמים גדולים וקטנים. זה תלוי באיכות ספיקת האוויר.

לפני שנסביר כיצד מקימים מערכות פחם פעיל בצורה אפקטיבית, חשוב להדגיש, התקנת מערכת שכזו, היא הכרחית בתעשיות רבות ובמקרים מסוימים זה נחשב למתקן חובה על פי תקן הייצור. למערכות עצמן יש תקן מסוים שצריך לעמוד בו, בשביל שהן יהיו מותאמות לשימוש. התעשיות בהן נהוג להתקין מערכות מסוג זה, הן תעשיות מזון, תעשיות כימיות, פסולת, פרמצבטיקה וכן תעשיות אחרות שבמסגרת תהליך הייצור פולטות ריחות ומזהמים.

כיצד מקימים מערכת פחם פעיל בצורה נכונה

על מנת להקים מערכת בצורה נכונה, יש לבחון את השטח בו עובד המבנה, וכן יש לאפיין בצורה נכונה את תהליכי הייצור והיכן הם מתבצעים בדיוק. רק כך יהיה אפשר לייצר תהליך עבודה מסודר ונכון. כך יהיה אפשר לתקן בצורה יעילה את הקמת המערכת כך שהיא תשרת את החדר בו מתבצע תהליך הייצור ותאפשר להגן על הסביבה וכן על העובדים שמנהלים ומבצעים אותו.

לפני סיום חשוב להדגיש, המטרה היא לא רק להקים מערכת אלא גם להפעיל אותה בצורה חכמה, אחרת אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בסיטואציה לפיה כל ההליך של נטרול הריחות ושמירה על פליטת הגזים יתבצע בצורה לא נכונה ויגרום לנזק משמעותי בכל ההיבטים.

אולי גם תאהב