ביטוח רכב

כל מי שמחזיק ברכב מכיר את הפרוצדורה המתישה של מציאת ביטוח רכב אחת לשנה, חברות הביטוח לא עוזרות לנו מדי בתהליך הן מפצלות את מרכיבי הביטוח לביטוחים שונים ומשונים, גובות תעריפים גבוהים שהופכים את מציאת הביטוח המושלם, כזה שיהיו טוב וזול למשימה קשה במיוחד.

סוגי הביטוח השונים

ביטוח חובה – ביטוח חובה הוא ביטוח שהמדינה מחייבת כל בעל רכב לבצע לרכבו, ביטוח זה מכסה פגיעות בנפש של כל המעורבים בתאונת הדרכים, מהנהג עבור בנהג הנפגע וכלה בנוסעי שני הרכבים, הביטוח אינו מכסה כל נזק לרכוש שנגרם בעקבות התאונה.

ביטוח צד ג' – ביטוח צד ג' מבטח את הנהג מפני נזק עתידי שיגרום במהלך תאונה, כל נזק ברכוש מכוסה על ידי פוליסה זאת אך הוא איננו מכסה נזקים שנגרמו לרכב שלכם, לרוב הנהגים שמסתפקים בביטוח צד ג' בלבד הם נהגים שלא מחזיקים ברכבים מפוארים ושהשווי הכולל של הרכב שלהם לא מצדיק את העלות של ביטוח מקיף.

ביטוח מקיף – כשמו כן הוא, ביטוח זה מכסה את כל הנזקים שיכולים להגרם במהלך נסיעה, נזקים לרכב שלכם, לרכב הנפגע ולכל רכוש אחר שנפגע בתאונה. ביטוח זה מתאים למי שמחזיק רכב חדש או רכב יקר שעלות התיקון שלו במקרה של תאונה יכולה להיות גבוהה במיוחד.

איך משווים את מחירי ביטוח הרכב?

יש מספר דרכים בהם ניתן להשוות את מחיר הביטוח, אחת השיטות הפשוטות ביותר היא שימוש באתר wobi באתר זה ניתן להשוות בין מספר גדול של הצעות לביטוח רכב ממספר חברות מתחרות, הנתונים שמסופקים על ידי האתר לרוב מדויקים ויכולים לספק לכם סדר גודל נכון לגבי עלות הביטוח השנתית.

אנו ממליצים גם לגלוש לאתרים של חברת ליברה ו-wesure, מדובר בשחקניות חדשות בעולם הרכב שמבטיחות להביא למהפכה של ממש במחירי ביטוח הרכב, במספר כתבות ששודרו בטלוויזיה עלה כי הן עומדות במילתן ובאמת מציעות מחירים תחרותיים.

לבסוף ניתן לפנות ישירות למספר חברות רכב ולבצע השוואת מחירים בשיטה הישנה והטובה, חשוב לציין שהמחירים שמציעות החברות הוותיקות בתחום נתונים לשינוי ושמי שיודע להתמקח יוכל להוריד את המחיר בצורה משמעותית שיכולה להגיע גם למאות ואלפי שקלים.

מה משפיע על מחירי הביטוח

יש מספר אספקטים שונים שמשפיעים על מחיר הביטוח, בראשם עומד שווי הרכב המבוטח, ככל שערכו של הרכב גבוה יותר כך גם מחיר הביטוח יעלה, לאחר מכן חברות הביטוח לוקחות בחשבון את גיל הנהג שמהווה פקטור משמעותי מאוד במחיר הסופי של ביטוח הרכב כאשר נהגים צעירים צפויים לשלם מחירים גבוהים.

לבסוף חברות הרכב מסתכלות על העבר הבטיחותי והתעבורתי של הנהג, נהג שתבע את חברת הביטוח בגין נזקים בעבר נחשב בעיני החברות לנהג מסוכן יותר והפרמיה שלו תעלה בהתאם, כמו כן נהג ששללו לו את רישיון הנהיגה בגלל עבירות תנועה גם כן צפוי לשלם מחיר גבוה יותר ביחס לנהג עם היסטוריה תעבורתית נקייה.

אולי גם תאהב