שעוני ברייטלינג

אנחנו הולכים איתו לכל מקום, הוא הפך להיות חלק בלתי נפרד מהשגרה שלנו ואנחנו מסתכלים בו במהלך היום לא מעט פעמים. הוא מורה לנו את השעה ובחלק מהדגמים שלו קיימות פונקציות נוספות. כמו שבטח כבר ניחשתם, מדובר בשעון. קיימים כיום חברות רבות המייצרות שעונים מיוחדים ושעוני יוקרה איכותיים אך חברה אחת היא מבין המובילות בעולם – חברת ברייטלינג.

כל שעון ברייטלינג הוא כרונומטר (שעון בעל רמת דיוק גבוהה) ערובה לדיוק יוצא מן הכלל. את ההישג המכני של שעון ברייטלינג משלימים קוד אסתטי בלתי ניתן לטעות. כל שעון של ברייטלינג הוא הצהרת עיצוב נועזת המדגישה את הרוח החדשנית של ברייטלינג מאז הקמתה בשנת 1884.

על מנת להבטיח מוצרים העומדים בפרמטרים הטכניים והאסתטיים הגבוהים ביותר, לא רק שברייטלינג עובדת עם הספקים הטובים ביותר ומקפידה אחר סטנדרט ייצור בין הגבוהים בעולם ומשתמשים בציוד המתוחכם ביותר, אלא שהחברה גם הציבה נהלי בדיקה מקיפים ומחמירים. שעון הכרונומטר של ברייטלינג עובר לא פחות מאלף בקרות בתהליך הייצור.

קצת היסטוריה – מאיפה התחיל מותג שעוני ברייטלינג?

לאון ברייטלינג, שען כבן 24, ייסד את ברייטלינג בשנת 1884 בכפר קטן בשם סנט אימיאר שבקנטון ברן שבשוויץ ובהמשך העביר את פעילותו לקנטון ז'ורה. ברייטלינג, התמחה בייצור שעונים מדויקים לשימושים שונים ולאחר מותו בשנת 1914 בנו גסטון ירש את העסק ובמהלך עבודתו יצר את שעוני הכרונוגרף הראשונים של העסק. שעוני ברייטלינג הפכו עם השנים לאחד מסמלי הסטטוס של טייסים במלחמת העולם הראשונה.

בנו של גסטון, וילי ירש את העסק מאביו בשנת 1932 ולאחר מספר שנים הפכה החברה לספקית השעונים הרשמית של חיל האוויר המלכותי. בשנת 1942 יצרה ברייטלינג את שעון הכרונוגרף הראשון עם סרגל מדידה סביב לוח השעות.

במהלך שנות ה-50 של המאה הקודמת הפך שעון הכרונוגרף לשעון הנפוץ ביותר בקרב טייסים ברחבי העולם ובשנת 1962 ענד האסטרונאוט סקוט קרפנטר שעון ברייטלינג בעת טיסת החלל שלו בחללית מרקורי 7. במהלך השנים הצליחה ברייטלינג ליצר אף שעונים בעלי פונקציות נוספות המצוידים במשדר חרום שמטרתו הייתה לאתר טייסים שנטשו את מטוסם.

שעוני ברייטלינג כיום

כיום, חברת ברייטלינג היא אחת מחברות שעוני היוקרה הגדולות בעולם הנחשבים ורבים עונדים אותם גם כסמל סטטוס ואביזר אופנתי.

חברת ברייטלינג מציעה כיום מגוון רחב של שעונים מדויקים מאוד (סטייה של עד -7 שניות לשנה) בעלי פונקציות רבות, גדלים וקטרים שונים, סוג החומר ממנו השעון עשוי, מגנון דיגיטלי ועוד.

דוגמא לשעון מומלץ של ברייטלינג הוא Transocean 38MM Automatic המיועד לגברים, צורתו עגולה, גופו עשוי פלדת אל-חלד, זכוכית השעון עשוי מספיר קריסטל הדוחה שריטות ושומר על פני הזכוכית חלקה. הרצועה בצבע כסף עשוי גם היא מפלדת אל-חלד. מחוגי השעון זוהרים בחושך והשעון עמיד במים.

אולי גם תאהב