בריאות ורפואה

לפני ניתוח להסרת משקפיים? אתם חייבים לקרוא את זה

אחד הניתוח הפופולאריים ביותר בקרב נשים וגברים, הוא ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. מדובר על ניתוח שהפך להיות פופולארי בשלושים השנה האחרונות, בזכות העובדה במהלך שנים אלו נוצרו מכשירים מתקדמים שמאפשרים לבצע אותו בצורה אופטימלית, עם אחוזי הצלחה גבוהים ללא סיכונים מיותרים.

ניתוח הסרת משקפי ראייה מיועד עבור אנשים שאינם מעוניינים להרכיב יותר משקפיים ומרגישים שזו מעמסה עבורם, וכן חשים שזה מפריע להם מבחינה אסתטית. בדרך כלל, מדובר על אנשים מבוגרים שהמספר שלהם קבוע ולכן הם יכולים לעבור אותו ללא חשש. אחד היתרונות של ניתוח זה, הוא מתבצע ללא פעולה פולשנית ולכן גם רמת הסיכון שלו היא מאוד נמוכה.

מה חשוב לדעת לפני שמחליטים לעבור ניתוח

כל מי שחושב על ניתוח הסרת משקפי ראייה, צריך לדעת שלא כל אחד בהכרח יכול לעבור אותו. יש לעבור בדיקות התאמה, אשר יכללו בדיקות ראייה שונות וכן בדיקות עיניים מסוגים שונות, על מנת לוודא שאכן יש אפשרות לעבור את הניתוח מבחינה מעשית וכן שהתוצאות שלו יהיה אופטימאליות. אין טעם לעבור את הניתוח אם בסופו של דבר הראייה לא תשתפר באופן מהותי.

כמו כן, חשוב לדעת הניתוח מתבצע אך ורק על ידי רופאים מוסמכים. לפני הניתוח עושים בדיקת התאמה לייזר בעיניים, על מנת שהניתוח יעבור בהצלחה ובטיחות. הכוונה לרופאי עיניים המחזיקים ברשותם את המכשירים המתאימים או במרפאות עיניים. היום, אפשר למצוא גם מרכזים רפואיים לטיפולים פלסטיים, בהם נערכים ניתוחים מסוג זה למטופלים שפונים למקום. בכל מקרה, הניתוח חייב להתבצע על ידי רופאים מומחים.

איך מתבצע הניתוח ומה קורה בסיומו

בעיקרון, ניתוח הסרת משקפיי ראייה מתבצע בשיטות שונות, תלוי בסוג הבעיה איתה מתמודד המטופל, קרי סוג המשקפיים שהוא מרכיב. כל הניתוחים מתבצעים על ידי מכשירי לייזר שהמטרה שלהם היא להתאים את קרנית העין באופן כזה שהיא תשתמש כמין עדשה. כלומר הקרנית אמורה לראות ברמה של עדשת המשקפיים.

חלק מהניתוחים מתבצעים על ידי שיוף הקרנית, אחרים מתבצעים על ידי התאמה בצורה מעט שונה של הקרנית, למשל דרך חיתוך באמצעות מכשיר הלייזר ויצירת פתח שיאפשר לראות בצורה הרבה יותר טובה.

אחרי הניתוח, במשך מספר יהיה קושי לראות בצורה רגילה, ויהיה צורך להשתמש בעדשות מיוחדות וכן לשים טיפות עיניים. יש להקשיב להוראות הרופא ולבצע אותן, על מנת שיהיה ניתן להסיר את העדשות ולהתחיל לראות בלעדיהן.

הסיכונים של ניתוח הסרת משקפיי ראייה

למרות שמדובר בניתוח שאיננו כרוך בפעולה פולשנית, עדיין יש בו סיכונים מסוימים. בין היתר, ייתכן מאוד שתהיה תחושה של עין יבשה, תחושה של סינוור, ייתכנו שטפי דם במקום בו הלייזר פעל וכן ייתכן שהמתלה אותו ביצע הרופא לא יהיה תקין.

יחד עם זאת, כל הסיכונים ניתנים לפתרון ויכולים להיעלם תוך זמן קצר יחסית. במידה ואחד מהדברים אכן מתממש, יש לפנות לרופא ולטפל בעניין בהקדם.

אולי גם תאהב