כללי

תרופות נגד השמנה – יש דבר כזה?

המחקר שינה את פניו של עולם הדיאטות בשנים האחרונות. בעבר הגישה הרווחת הייתה שאין דבר כזה לא יכול, יש לא רוצה, כמאמר הקלישאה. היום אנחנו יודעים שזה לא נכון. אנחנו יודעים כי אכילה לא מבוקרת, חינוך לא נכון והופעה של התופעה בגיל צעיר, יכולים להביא להופעה של השמנת יתר שמגיעה עד כדי שינוי הורמונלי הנוצר בגוף.

בשלב מסוים הגוף עלול להגיע למצב בו הוא פשוט לא יודע כבר האם הוא רעב או אולי שבע. התופעה הזו מביאה כמובן לאכילה נוספת שרק מגדילה את מעגל הקסמים האכזרי הזה שפוגע באיכות חייהם של רבים כל כך.

היום אנחנו יודעים כי טיפול תרופתי יכול לסייע למהלך של הורדה במשקל. אנחנו כמובן לא מאמינים רק בפתרון חיצוני לבעיה. בעיננו יש לפעול גם במישור אישי, חברתי ונפשי. אבל בהחלט אנחנו יכולים להגיע לתצאות טובות יותר בעזרת תרופות שמחקרים הוכיחו כיעילות בתהליך של איזון תחושת הרעב והשובע של הגוף.

מה אנחנו מנסים להשיג על ידי תרופות נגד השמנה

התפקיד של תרופות נגד השמנה הוא בראש ובראשונה ליצור מהלך בו הגוף מרגיש שבע כשהוא צריך להיות שבע ורעב כאשר הוא רעב. כאמור, הבעיה המרכזית של אלו הסובלים מהשמנת יתר חריפה היא שבשלב מסוים אלו איבדו את תחושת הרעב והשובע.

כך שלמעשה אנחנו מדברים על חולים המתארים סיטואציה בה הם תמיד רעבים. הגוף שלנו הוא דבר מופלא, הגוף שלנו נוצר באופן כזה שיתריע בפנינו כאשר אנחנו באמת צריכים לאכול ויספר לנו כאשר אנחנו שבעים.

את התחושה הטבעית הזו מבקשות תרופות נגד השמנה להשיג מחדש.

אנחנו לא נספק לכם רק תרופות נגד השמנה

לצערנו, אין כזה דבר פתרונות קסם. כדי ליצור מצב בו אתם מרגישים טוב יותר באמת, אנחנו צריכים ליצור עולם בו אתם מקבלים מענה מלא, שלוש מאות שישים מעלות, שמקנה לכם את הכלים להקפיד על תזונה מאוזנת, כזו שתעזור לכם להרגיש טוב יותר מבפנים ומבחוץ.

תרופות נגד השמנה הן כמובן יעילות מאוד, אבל אנחנו לא יכולים להיעזר רק בהן כאשר אנחנו מדברים על תהליך הבראה מקיף. אנחנו לא רוצים לצאת לתהליך קצר מועד. התפקיד שלנו הוא ליצור תהליך ארוך, בו לאט, לאט המטופלים מסגלים הרגלים שעוזרים להם פשוט להרגיש טוב יותר כל הזמן.

טיפול נפשי הוא חלק מהתהליך

תרופות נגד השמנה יכולות לגרום לתחושה טובה יותר בגוף, אבל הן לא יכולות לחפות על תחושות כמו חוסר מסוגלות, חוסר ביטחון ועוד. לכן היה לנו חשוב לייצר מרכז בו המטופלים שלנו יקבלו מענה גם בפן הריגשי, כדי שהחיים שלהם יהפכו טובים יותר ומלאים יותר.

אנחנו מחכים לכם כבר עכשיו. התפקיד שלכם הוא לדבר איתנו. 

 

אולי גם תאהב