כללי

3 טיפים שיעזרו לכם לעבור אודישן

שחקנים רבים, ובעיקר הצעירים שביניהם מקיימים יחסי אהבה – שנאה עם כל הקשור באודישנים. מצד אחד, כל אודישן מהווה למעשה תפקיד פוטנציאלי ועוד סיכוי להגשת חלום המשחק. ומצד שני, כל אחד מהאודישנים הוא בעצם "מבחן" יחסית קצר של היכולות של השחקן, ובמידה והשחקן לא יציב הוא עלול למצוא את עצמו מתמודד עם אכזבה, ואפילו לפקפק בכישרון שלו.

 

דיברנו עם המלהקים הבכירים של סוכנות אימג', וביקשנו מהם את שלוש הטיפים המנצחים לשיפור האודישנים.

הטיפים של המומחים

אודישן הוא חלק בלתי נפרד מחייו של כל שחקן. אם חושבים על זה, על מקצוע מכיל חובות מסוימות ופחות נעימות, המגיעות יחד עם חלקים אחרים טובים יותר בעיסוק הנבחר. אודישן לא צריך להיות חוויה מבעיתה ומלחיצה, הפתרון ללחוצים שבינינו הוא פשוט להפוך את חוויית האודישן לחוויה שמשרתת אתכם. על מנת לעשות זאת, הנה 3 דברים עיקריים שיש לקחת בחשבון:

  1. אתם כבר יודעים לעשות את זה

חשוב לזכור כי אודישן אינו מבחן. חשבו תמיד על כל אותם הרגעים בחזרות ובשיעורים בהם לא תמיד היה את האביזרים, התחפושות, או אולי אפילו את הטקסט, ועם זאת נכנסתם לחוויה והצלחתם לגלות את המסע של הדמות אותה גילמתם.

 

המומחים של סוכנות אימג' מדגישים כי תזכירו לעצמכם תמיד את הניסיון שלכם, החזרות, הרגעים שנפלתם וגם קמתם, כמו גם כיצד יצאתם ממצבים מסוימים כמו בלאק אאוט וכו'. למלהקים שיבחנו אתכם אין עניין להכשיל אתכם, והם לא מחפשים את הטעיות שלכם – הם מחפשים לראות כיצד אתם מוציאים את עצמכם מהטעות.

  1. התנהגו כמו כוכבים

המשמעות של להתנהג כמו כוכב הינה להתנהל באופן אישי ומקצועי כמו טאלנט לכל דבר. לכוכבים יש את הביטחון ביכולות המשחק שלהם, הם מכירים את הטקסט. רוב הכוכבים מתהלכים בביטחון בכל חדר ומחוצה לו על בסיס איכות העבודה שלהם. אתם תוכלו להתהלך כמוהם בבטחון בתנאי שאתם מוכשרים וגם עבדתם קשה על הכישורים שלכם.

 

מלהקים אוהבים להעסיק "כוכבים" כיוון שהם מרגישים בטוחים שהם יספקו את עבודתם בזכות הביטחון שהם מקרינים. המפתח להצלחה טמון בהבנה כי טעויות יכולות לקרות, החכמה היא להיות בטוחים בעצמכם שתוציאו את עצמכם מהטעות בקלות ובאלגנטיות.

  1. למדו לאהוב את האודישן

כפי שכבר הבנתם ואתם בטח יודעים, אודישן הוא חלק בלתי נפרד מחייו ומהקריירה של השחקן ולא משנה באיזה שלב בקריירה שלו הוא נמצא. תהליך הליהוק הוא תהליך בלתי צפוי, אמנם אין ביכולתכם לשלוט במי בליהוק, אך בהחלט אתם שולטים באופן ביצוע האודישן שלכם. ברגע שתבינו שהאודישן הוא חלק מהחיים, ותתחילו לקבל את זה תרגישו יותר בנוח ותשדרו זאת למלהקים.

 

לסיום

אודישנים היו תמיד ויהיו תמיד הדרך העיקרית לאתר שחקנים לתפקידים השונים. קבלו את העובדה הזאת באהבה, והחלו לאמן את עצמכם לאהוב את החלק המלחיץ הזה במקצוע שבחרתם. זכרו כי טעות באודישן יכולה להביא לכישלון, או להזדמנות להוכיח את היכולות שלכם. פתרו אותן באמצעות היצירתיות והכישרון שיש בכם.

אולי גם תאהב